دانش آموزان در کنار سواد رسانه‌ای باید معرفت رسانه‌ای نیز بیاموزندبه گزارش خبرنگار حوزه آموزش ایرنا، سید محمد بطحائی روز سه‌شنبه در نشست هم اندیشی روسای ادارات و مدیران روابط عمومی حوزه های ستادی و استانی وزارت آموزش و پرورش افزود: در دنیای کنونی که فرهنگ جوامع مختلف مورد هجمه قرار گرفته است دیگر سواد رسانه‌ای جواب نمی دهد و باید علاوه بر مجهز شدن به سواد رسانه‌ای، معرفت رسانه‌ای نیز تقویت شود.
وی گفت: در توسعه سواد رسانه‌ای پیشرفت خوبی داشتیم، اما هجمه‌های موجود در فضای مجازی برای بچه‌ها بسیار است و باید تحت آموزش قرار گیرند تا از هجوم‌های مختلف دور شوند.
بطحایی عنوان کرد: به بچه‌ها یاد نداده ایم که چگونه در برابر خطرات مصون باشند و در واقع آموزش و پرورش کم کاری کرده و فقط به فرمول‌های فیزیک و شیمی اکتفا کرده است که نمونه آن حادثه دانش آموزان هرمزگانی است چرا که اگر بچه‌ها کمربند ایمنی بسته بودند این فاجعه رخ نمی‌ داد.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به نقش روابط عمومی در این نهاد پر مخاطب گفت: آموزش و پرورش از نظر وسعت جامعه مخاطبان و ذی نفعان منحصر به فرد است و به همین دلیل توقعات از این وزارتخانه بالا است و کوچکترین تصمیم دامنه وسیع در جامعه خواهد داشت.
بطحائی ادامه داد: یکی از دلایل اهمیت روابط عمومی و ارتباطات در این وزارتخانه جامعه ذی نفعان آن است چرا که جامعه هدف به شدت تحت تاثیر تصمیمات قرار می‌گیرند.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در مورد کوچکترین تصمیمات در این دستگاه نقد و بررسی بسیاری وجود دارد، گفت: اهمیت روابط عمومی بیش از سایر سایر دستگاه‌ها است و یکی از نقاط ضعف ما در سال‌های گذشته در این قسمت بوده است.
وی اظهار کرد: امروز رسانه‌ها تاثیر بسیاری دارد و در کوتاهترین زمان اخبار بسیاری رد و بدل می‌شود بنابراین در چنین فضایی نیاز به روابط عمومی چابک احساس می‌شود و مدل‌های جدیدی باید داشته باشیم بر این اساس بستر الکترونیکی آموزشی برای روابط عمومی در نظر گرفته شده که از مهرماه فعالیت آن آغاز می‌شود.
بطحائی تصریح کرد: موفقیت و ناکامی هر سازمانی در گرو روابط عمومی هوشمند، چابک و علمی است.
وزیر آموزش و پرورش افزود: امروز صحبت از سواد رسانه‌ای بسیار مطرح می‌شود و اگر کسی فاقد آن باشد ارتباطات سالمی نخواهد داشت و باید در حوزه روابط عمومی فراتر از سواد رسانه‌ای وارد عمل شویم.
فراهنگ**1883 **1823 خبرنگار:مریم جلوداران** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


پاسخ دهید