دانش آموز دارابی،جایزه خود را به بیماران پروانه ای داداین دانش آموز یکشنبه درگفت و گو با ایرنا اعلام کرد:‌دوست داشتم با این کارم توجه مردم را به بیماران پروانه ای که کمتر دیده می شوند جلب کنم.
نیلوفر اجرایی گفت: فکر می کنم در داراب بیمار پروانه ای نداشته باشیم ولی مرکزی در تهران هست که به این بیماران کمک می کند و من تصمیم گرفتم یکی از کارهای موسیقی خود را به آنها تقدیم کنم و وقتی که به مدال برنز مسابقات فرهنگی هنری کشور رسیدم آن را تقدیم این بیماران کردم.
وی ادامه داد: بیماران پروانه ای بدانند که تنها نیستند و با کمک مردم خوب سرزمینم به آنها کمک خواهیم کرد تا شاید گوشه ای از مشکلات آنها برطرف شود.
این دانش آموز از مردم خواست به یاری این بیماران بشتابند تا بخشی از هزینه سنگین این بیماران جبران شود.
نیلوفر اجرایی 16 ساله که در مدرسه فرزانگان داراب تحصیل می کند در مسابقات فرهنگی هنری استان فارس در رشته سنتور (نوازندگی) به مقام اول رسید.
سی و پنجمین جشنواره فرهنگی هنری دانش آموزی از دوم تا پنجم مرداد ماه ویژه دانش آموزان پسر و هشتم تا 11 مرداد ماه ویژه دانش آموزان دختر در اردوگاه شهید رجایی باغرود نیشابور برگزار شد.
بیماری پروانه ای که با نام علمی اپیدرمولیز بولوسا (EB) شناخته می شود ی در بافت‌های پوست رخ می دهد به صورتی که در پوست و غشای مخاطی تاول ایجاد می‌کند.
به دلیل نازک شدن پوست در اثر این بیماری به آن پروانه‌ای می‌گویند که در این بیماری پوست به شدت حساس و شکننده می‌ شود و کوچکترین خراش موجب تاول‌های دردناک خواهد شد.
این بیماری از یک جهش ژنتیکی ایجاد می‌شود.
خبرنگار:‌مجتبی صالحی ** انتشاردهنده:‌غلامرضا مالک زاده
1876انتهای پیام /*


پاسخ دهید