داور جشنواره لباس کودک: بچگانه مظلومترین رسته در بین لباس ها استعلی انصاری روز چهارشنبه پیش از برگزاری اختتامیه این جشنواره در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: هر سال در جشنواره مد و لباس فجر شاهد استقبال طراحان در رسته لباس بانوان و آقایان بودیم و رسته لباس کودک چندان مورد توجه قرار نمی گرفت.
وی ادامه داد: مجزا شدن این بخش باعث توجه بیشتر به این رسته شد که شاهد حضور جوانان طراح در زمینه لباس کودک با امید و نشاط بیشتر بودیم همچنین باعث ارتقای سطح کیفی و کمی جشنواره شد.
داور جشنواره با اشاره به اینکه در رسته لباس کودک و نوجوان حجم واردات قانونی و غیر قانونی بیشتر است گفت: تعداد برندهای خوب تولید لباس بچگانه در ایران بسیار کم است که با برگزاری این جشنواره می توان به تولید آثار خلاقانه و نو برای تولید انبوه امیدوار بود.
انصاری با اشاره به بحث مواد اولیه در لباس کودک و نوجوان بیان داشت: باید در تولید لباس این گروه به الیاف و جنس پارچه دقت کرد که از مواد طبیعی استفاده شود ولی متاسفانه دسترسی نا مناسب به مواد اولیه صنعت نساجی را با چالش هایی مواجه کرده است که امیدواریم بتوانیم این مشکل را برطرف کنیم.
نخستین جشنواره ملی طراحی لباس و طراحی پارچه کودک و نوجوان از تاریخ 24 تا 27 بهمن ماه در محل مرکز آفرینش های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برپا شد و شامگاه امروز مراسم اختتامیه آن برگزار می شود.
فراهنگ**9338**1823 خبرنگار:صدیقه بهارلو ** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


پاسخ دهید