دبیرشورای عالی فضای مجازی: کیف پول آفلاین تحولی در صنعت بانکداری استفیروزآبادی، روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از سومین نمایشگاه تراکنش در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به صنعت پرداخت خرد در ایران گفت: فناوری و فضای مجازی به کمک یکی از مشکلات بزرگ بانکی ایران یعنی پرداخت خرد آمده است.
‎دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان این که سامانه کیپاد می‌تواند راه حلی برای مشکل پرداخت خرد در ایران باشد، گفت: یکی از راهکارهای خوبی که در این نمایشگاه ارائه شده است، کیپاد برای شرکت فناپ پرداخت است که با توجه به فناوری استفاده شده در آن و همکاری مستقیم با یکی از اپراتورهای تلفن همراه توانسته تحولی در صنعت بانکداری برای تسریع تراکنش‌های مالی ایجاد کند.
‎وی در رابطه با سامانه‌هایی همچون کیپاد در صنعت بانکداری خاطرنشان کرد: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران باید تشخیص بدهد که چنین سامانه‌هایی عوارض جانبی دارند یا بدون عوارض فعالیت می کنند. در صورتی که این سامانه عوارض جانبی برای مردم نداشته باشد، سیستمی کارآمد است و ما نیز از آن حمایت می‌کنیم.
به گزارش ایرنا، سومین نمایشگاه تراکنش ایران (ITE 2017) به همراه جشنواره بزرگ فین‌تک ایران از دوم تا چهارم آبان ماه در مجتمع نمایشگاه شهر (بوستان گفت‌وگو) برگزار ‌شد.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
https://t.me/irnaeco
اقتصام**1108** 2078**1368
خبرنگار: مهدی بهرامی**انتشار: خیراله شفیعیانتهای پیام /*


پاسخ دهید