دریافت وجه هنگام ثبت نام ممنوع / حکم دو مدیر مدرسه در گیلان لغو شدبه گزارش خبرنگار ایرنا، مهدی حاجتی غروب دوشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران استان گیلان در رشت افزود: در بازرسی های انجام شده تاکنون حکم دو مدیر مدرسه و جابجایی سه مدیر واحد آموزشی دیگر از یک منطقه جغرافیایی به منطقه دیگر، به دلیل تخلفات هنگام ثبت نام انجام گرفته است.
وی با تشریح فعالیت های بازرسی و رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش گیلان با توجه به ثبت نام دانش آموزان در سال تحصیلی جدید در مدارس اظهار کرد: از سه هزار و 796 واحد آموزشی استان، 35 درصد مدارس بازدید شدند که در برخی تخلفاتی رخ داد که مورد رسیدگی قرار گرفت.
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان خاطر نشان کرد: قانون اساسی تکلیف را مبنی بر آموزش رایگان مشخص کرده اما به این معنی نیست که ما خودمان را از کمک های داوطلبانه و اختیاری محروم کنیم.
وی با بیان این که مدارس به کمک های داوطلبانه اولیاء نیاز دارند، تصریح کرد: کمک های اختیاری نه اجباری اولیاء ، می تواند در طول سال تحصیلی به صورت قانونمند و واریز به حساب مدرسه انجام گیرد.
وی جلب رضایت خانواده ها را بسیار مهم و حائز اهمیت دانست و یادآور شد: اگر بتوانیم اطمینان خانواده ها را جلب کنیم و اقدامات مدرسه محل فرزندشان را به آنها گزارش دهیم، یقینا آنها برای کمک به مدرسه داوطلب می شوند.
حاجتی با بیان این که آموزش و پرورش برای رسیدن به اهداف آموزشی و پرورشی خود به کمک های خانواده ها نیازمند است، خاطرنشان کرد: ارتباط و تعامل خوب مسئولان مدرسه با اولیاء دانش آموزان بسیار مهم است و نقش بسزایی در ارتقاء تعلیم و تربیت آینده سازان دارد.
وی در ادامه با اشاره به معرفی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش کابینه دوازدهم از سوی رییس جمهوری اظهار کرد: وی شخصیتی توانمند و از تجربه درخشان مدیریتی در حوزه آموزش و پرورش برخوردار است.
حاجتی در ادامه نشست خبری به تشریح سایر فعالیت های آموزش و پرورش استان گیلان از جمله در بخش های هدایت تحصیلی، نوسازی مدارس، پروژه مهر، هوشمند سازی واحدهای آموزشی و درخشش دانش آموزان در بخش های مختلف از جمله مسابقه های قرآن، عترت و نماز، رقابت های فرهنگی و هنری و ورزشی پرداخت.
در سال تحصیلی گذشته بیش از 374 هزار دانش آموز در گیلان تحصیل کردند.
در پایان این مراسم جمعی از خبرنگاران فعال در حوزه آموزش و پرورش استان تجلیل شدند.
خبرنگار: شادی خورشیدی سدهی ** انتشاردهنده:کبیری
7286/2007انتهای پیام /*


پاسخ دهید