دولتمردان باید نگاه ویژه ای به هرمزگان داشته باشندبه گزارش ایرنا، حسین هاشمی تختی عصر پنجشنبه در نشستی با معاون راهبردی شرکت مادر تخصصی برق حرارتی و مدیران نیروگاه های برق هرمزگان، اظهار داشت: هرمزگان در تمام زمینه ها ظرفیت های خوبی دارد که می توان با توجه به این موضوع در تمام زمینه ها به خودکفایی برسیم و خود تولید کننده باشیم.
وی ادامه داد: استان هرمزگان سرشار از ظرفیت های خوب اقتصادی می باشد که می توان با سرمایه گذاری و رونق بخشیدن در اینجا، اقتصاد کشور را نیز تامین و درآمدهای پایداری را ایجاد کنیم.
هاشمی تختی با تاکید بر اینکه باید وابستگی خود را به دیگر کشورها کاهش دهیم، افزود: با بهره مندی از ظرفیت های موجود در کشور ، می توانیم به خودکفایی برسیم و اگر مورد تحریم واقع شدیم ، نیازمند هیچ بیگانه ای نباشیم.
رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبتهای خود بیان داشت: در مقوله برق باید دو موضوع منابع انسانی و فعالیت و حرکت در راستای اقتصاد مقاومتی را مدنظر قرار دهیم.
وی نیروی انسانی ماهر را یکی از دغدغه های اصلی در حوزه انرژی عنوان کرد و گفت: در صنعت برق اولویت اول ما نیروی انسانی بوده که اگر نتوانیم از منابع نیروی انسانی خوب استفاده کنیم نمی توانیم اقتصاد مقاومتی را تحقق ببخشیم .
هاشمی تختی ضمن تاکید بر نهادینه سازی مدیریت مصرف برق در جامعه، تصریح کرد: باید مردم از انرژی برق بدرستی استفاده و صرفه جویی را سرلوحه کار خود قرار دهند تا از هزینه های اضافی جلوگیری و هم با مدیریت مصرف از خاموشی های احتمالی جلوگیری کنند.
7198/6048
خبرنگار: فاطمه حسینی ** انتشاردهنده: خلیل تنیده

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.comانتهای پیام /*


پاسخ دهید