دومین تالار بورس پسته کشور در دامغان راه‌اندازی می‌شودرضا زارع زاده روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، گفت: به منظور ارتباط تجاری بیشتر ایران برای فروش پسته دامغان و ارایه آسان این محصول، پسته دامغان وارد بورس کالا می‌شود.
وی با اشاره به برگزاری چهارمین جشنواره ملی پسته ایران- دامغان روزهای 22 و 23 شهریور96 در دامغان، اضافه کرد: افتتاح تالار بورس پسته در دامغان یکی از مهم ترین برنامه های چهارمین جشنواره ملی پسته ایران- دامغان است که در آینده نزدیک عملیاتی خواهد شد.
دبیر چهارمین جشنواره ملی پسته ایران- دامغان گفت: با ورود پسته دامغان به بورس کالا، این محصول از طریق بورس عرضه خواهد شد و با قیمت مشخص از هر مکان کشور قابل خرید است.
وی بیان کرد: در چهارمین جشنواره ملی پسته ایران- دامغان به دنبال انعقاد تفاهم نامه به صورت مستقیم با نظارت دستگاه های مربوطه بین باغداران دامغانی و تاجران داخلی و خارجی هستیم.
زارع زاده، از تشکیل 10 کمیته برای برگزاری جامع و کامل چهارمین جشنواره ملی پسته ایران- دامغان به بهترین شکل خبر داد و از برگزاری کارگاه های آموزشی عمومی برای باغداران در این جشنواره خبر داد و افزود: به منظور برنامه ریزی بهتر و سرعت عمل در انجام کار 10 کمیته امنیتی انتظامی، ورزشی، فرهنگی هنری، نمایشگاه، دستاوردهای اجرایی و پشتیبانی، آموزش و انتخاب باغداران نمونه، مالی، تبلیغات و امور بین‌الملل و تجارت با بیش از 50 نیروی فعال در فعالیت هستند.
وی اضافه کرد: آموزش باغداران به منظور به روزرسانی آگاهی از مسایل کاشت، داشت و برداشت پسته، آشنایی با فناوری و ابزارآلات روز دنیا و رونق‌بخشی به بسته‌بندی، فرآوری و فروش پسته از مهم‌ترین اهداف برگزاری جشنواره پسته در دامغان است.
دبیر چهارمین جشنواره ملی پسته ایران- دامغان، ایجاد فضای شاد و بانشاط را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره دانست و اضافه کرد: به منظور فراهم سازی اوقات فراغت برای شهروندان دامغانی در این جشنواره با دعوت از هنرمندان استان گلستان، سیستان و سمنان و همچنین هنرمندان برجسته کشوری، به دنبال ایجاد فضای شور و نشاط هستیم.
دبیر چهارمین جشنواره ملی پسته ایران- دامغان گفت: با افتتاح نمایشگاه این جشنواره از 20 شهریور، کار 60 غرفه از 10 استان کشور در مجموعه سالن ورزشی جمعیت هلال احمر این شهرستان به طور رسمی آغاز خواهد شد که تا 24 شهریور دایر خواهد بود.
دبیر چهارمین جشنواره ملی پسته ایران – دامغان اضافه کرد: برگزاری آیین شکر گزاری پسته، تجلیل از پنج باغدار نمونه پسته و اهدای لوح تندیس جشنواره و استفاده از ظرفیت این باغداران برای تمام کشاورزان از دیگر برنامه های این جشنواره است.
جشنواره پسته دامغان از روزهای 22 و 23 شهریور 96 برگزار می شود و نمایشگاه این جشنواره از امروز 20 شهریور تا 24 شهریور فعال است..
شهرستان دامغان دارای 15 هزار و 900 هکتار باغ پسته است که 13 هزار هکتار آن را باغ‌های بارده و 2 هزار و 900 هکتار دیگر آن نیز به صورت نهال است، پیش بینی برداشت محصول پسته از شهرستان دامغان امسال بین 40 تا 45 هزار تن است.
9856/6103 خبرنگار: میثم اسماعیلی ** انتشار دهنده : مصطفی دهقان
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادهای استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.انتهای پیام /*


پاسخ دهید