راه اندازی صنایع فرآوری اشتغال را به معنای واقعی افزایش می دهدبه گزارش ایرنا محسن احتشام چهارشنبه شب در کارگروه تخصصی اشتغال خراسان جنوبی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اکثر شهرک های صنعتی در نواحی روستایی یا نزدیک آن واقع شده است و مزیت نسبی و رقابتی در برخی محصولات استراتژیک داریم که زبانزد هستند و باید برای فراوری آنها برنامه و طرح های ویژه ای در نظر گرفته شود.
وی بیان کرد: واحدهای تولیدی کوچک و متوسط، 95 درصد صنعت و 65 درصد اشتغال استان را به خود اختصاص داده است.
وی گفت: واحدهای تولیدی کوچک و متوسط در راستای یک فعالیت اجتماعی کارآفرینی کردند و انتظار داریم نگاه ویژه به مشکلات این واحدها شود.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند افزود: شاخص توسعه یافتگی خراسان جنوبی نشان می دهد این استان توسعه یافته است و می طلبد نگاه اقتضایی محرومیت به استان داشته باشید.
وی با تاکید بر اینکه انگیزه سرمایه گذاری و کار و تلاش را باید افزایش داد عنوان کرد: یکی از راه ها این است که سهم کارفرما کاهش یابد.
وی گفت: همه اعتقاد داریم نرخ سود تسهیلات بانکی بالاست و پرداخت تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی بروکراسی سخت و طولانی دارد.
احتشام اظهار کرد: بسیاری از واحدهای تولیدی با مشکل نرخ سود جرایم بانکی مواجه هستند که باید مورد توجه واقع شوند، همچنین بسیاری واحدهای تولیدی به خاطر بالا بودن نرخ تسهیلات بانکی اشتغال پنهان دارند اینکه تسهیلات کم بهره به شهرک های صنعتی اختصاص پیدا نمی کند نیز یک مشکل است.
سایت ایرنا خراسان جنوبی: www.irna.ir/skhorasan و کانال تلگرام: irnabirjand@
7557*3028
خبرنگار: رقیه محمدی * انتشار: رسول محمدحسنیانتهای پیام /*


پاسخ دهید