رفع پارگی سیم های برق 17 روستای آستانه اشرفیهسید رسول اشرف یکشنبه شب در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به آماده باش افزون بر 60 نفر از عوامل اداره برق همزمان با آغاز بارش برف افزود: بارش برف موجب پارگی سیم ها و قطعی برق در 17 روستا شده بود که با تلاش نیروهای امدادی، هم اکنون مشکلات مربوط به پارگی سیم های برق در این روستاها برطرف شده است.
وی افزود: از مجموع روستاهای این شهرستان، هم اکنون فقط روستای تهام با مشکل قطعی برق روبروست که طی ساعاتی دیگر، برق دار خواهد شد.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای آستانه اشرفیه نیز گفت: از شب گذشته تاکنون 500 هزار مترمکعب برف روبی در معابر و جاده های اصلی، فرعی و روستایی این شهرستان انجام شده است.
فریدون سیاری با بیان اینکه بیش از 50 تن نمک نیز در جاده های آستانه اشرفیه پاشیده شده، ادامه داد: از شب گذشته 25 نفر از نیروهای این اداره آماده باش هستند و 15 دستگاه ماشین سبک و سنگین نسبت به بازگشایی مسیرها و جاده های این شهرستان اقدام کرده اند.
اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان آستانه اشرفیه 15 کیلومتر بزرگراه ، 17 کیلومتر راه اصلی ، 60 کیلومتر راه فرعی و 460 کیلومتر راه روستایی را تحت پوشش دارد.
حسین هاتف رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی آستانه اشرفیه نیز به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مشکلی در خصوص قطعی آب در مناطق روستایی این شهرستان وجود ندارد.
وی افزود: انتظار می رود با توجه به سرمای هوا و احتمال یخ زدگی، مشترکان کنتور و لوله های ارتباطی آب را با استفاده از گونی، پشم شیشه، پتو، پلاستیک و کیسه های خاک اره یا پوشال بپوشانند.
فرماندار آستانه اشرفیه نیز به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به برنامه ریزی ها و اقدامات صورت گرفته ، بارش برف مشکلی را در این شهرستان ایجاد نکرده است.
رحیم حیدری با بیان اینکه از همان ساعت اول بارش برف بازگشایی معابر و جاده های شهری و روستایی این شهرستان در دستور کار ستاد بحران قرار گرفت، افزود: با تلاش عوامل راهداری، دهیاران و دیگر نیروهای خدماتی هم اکنون تمامی راه های اصلی و فرعی باز است و مشکلی نیز در خصوص آب و گاز در مناطق شهری و روستایی شهرستان وجود ندارد.
شهرستان آستانه اشرفیه با 2 بخش مرکزی و بندرکیاشهر و 105 روستا در 35 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.
خبرنگار:علیرضارنجکش**انتشاردهنده:کبیری
7287/2007انتهای پیام /*


پاسخ دهید