زیربار ترافیک رفتن 15 کیلومتر از بزرگراه تبریز- اهر تا پایان هفتهصابر تقویمی روز دوشنبه درحاشیه جلسه مشترک کمیته ایمنی حمل ونقل جاده ای و شورای هماهنگی ترافیک شهرستان هریس در گفتگو با ایرنا افزود: با اتمام این برزگراه در سال 97شاهد کاهش تلفات جاده ای و افزایش تردد گردشگران و سرمایه گذاران در این منطقه خواهیم بود.
وی از فرسودگی راههای روستایی و شهری شهرستان انتقاد و بر لزوم سرعت بخشیدن براتمام مطالعات راه بیلوردی تا شهر زرنق و شیخ رجب تا شهر بخشایش و تبدیل وضعیت این راه ها جهت رفاه حال همشهریان و تسریع در امر تردد در این محورها تاکید کرد.
تقویمی همچنین با انتقاد از نبود پیاده رو در اکثر خیابان های شهر هریس و انباشت نخاله های ساختمانی در معابر و سد معبر توسط اصناف از شهرداری هریس خواست در سریعترین زمان نسبت به رفع موانع موجود جهت حفظ حقوق شهروندی اقدام کند.
وی همچنین از شهرداران شهرهای پنجگانه شهرستان خواست با نظارت پلیس راهور و برابر دستورالعمل دفتر فنی استانداری نسبت به پیش بینی، نصب و استاندارد سازی کلی سرعتکاه های شهرها اقدام کنند.
فرماندارهریس از حل نشدن مشکل پارکینگ ماشین آلات سنگین شهر خواجه و تردد درداخل شهر و پارک در کنارخیابان ها و ایجاد ترافیک در شهر انتقادکرد و گفت: شهرداری خواجه، اداره راه و شهرسازی، منابع طبیعی و دستگاه های مرتبط باید نسبت به بازدید میدانی زمین پیشنهادی برای پارکینگ در خارج شهر اقدام و از امروز نسبت به هدایت ماشین آلات سنگین به پارکینگ مورد نظر و عدم تردد در داخل شهر با نظر پلیس راهور شهرستان اقدام کنند.
تقویمی همچنین با انتقاد از عملیاتی نشدن اکثر مصوبات شورای ترافیک در امر روشنایی ورودی های شهرستان، از اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای خواست تا نسبت به تامین اعتبار، تجهیز و نصب روشنایی های سه راهی ینگجه، هریس و شیخ رجب به علت مه گیر بودن این مناطق و همچنین کله گیری راه های روستایی اقدام کنند.
فرماندار هریس از شهرداری های پنجگانه شهرستان به منظور کنترل ترافیک شهرها خواست تا با همکاری نیروی انتظامی نسبت به نصب دوربین های کنترل ترافیک در داخل شهرها و معابر با تامین اعتبار از محل اعتبارات ماده 23 اقدام کنند.
تا زمان حاضر 30 کیلومتر از بزرگراه ۹۰ کیلومتری تبریز – اهر بهره‌برداری شده و قرار است ۳۵ کیلومتر این بزرگراه تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد و ۲۵ باقی‌مانده نیز در سال آینده به اتمام می‌رسد.
شهرستان هریس با حدود 70هزار نفر جمعیت در 65 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.
خبرنگار: محمد طلوعیان ** انتشار: پرویز انصاری
7227/3071انتهای پیام /*


پاسخ دهید