ساخت واحد خودروسازی رنو در ساوه از موضوعات مهم اقتصادی استبه گزارش ایرنا،‌سید علی آقازاده روز پنجشنبه در جریان سفر به شهرستان ساوه و حضور در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی این شهرستان،‌ افزود: تاسیس واحد خودروسازی رنو در ساوه یک سرمایه گذاری کاملا خارجی و نیاز استان و کشور است و در صورت تحقق آن بسترهای شغلی اصلی و فرعی زیادی ایجاد می شود و با گردش مالی بالایی که این صنعت ایجاد می کند، می توان بسیاری از مشکلات اقتصادی استان مرکزی و شهرستان ساوه را رفع کرد.
آقازاده افزود: حساسیت و اهمیت به نتیجه رسیدن قرارداد خودروسازی رنو در ساوه توسط تیم مدیریت ارشد استان در دولت مطرح شده است و با نامه ای که به امضای 100 نماینده مجلس شورای اسلامی در این رابطه تهیه شد، چند روز پیش با معاون اول ریاست جمهوری گفت و گویی صورت گرفته و دولتمردان نیز به اهمیت ایجاد این صنعت که حجم سرمایه گذاری بالایی دارد ، واقف هستند.
وی با تاکید بر اهمیت ویژه شهرستان های ساوه و زرندیه در حوزه صنعتی کشور و استان مرکزی ‌اظهار کرد: ساوه و زرندیه بخش های جدایی ناپذیر استان هستند و همه مدیران و دستگاه های مرتبط می کوشند تا چرخ صنعت در شهرستان ساوه با افزون بر 600 واحد صنعتی همپای سایر مناطق استان با قوت بچرخد.
استاندار مرکزی بیان کرد: کمبود آب در زمینه آشامیدنی حوزه صنعتی در شهرستان های ساوه و زرندیه مشکلی اساسی است که این مسئله به معاون اول رئیس جمهوری منتقل شده است.
آقازاده خطاب به باغداران ساوجی گفت: بهره برداران حوزه باغی ساوه باید همچنان کشت انار را به عنوان یک تولید ملی با ارزش افزوده بالا در دستور کار قرار دهند و از تغییر کشت بپرهیزند.
وی از فرمانداری و جهاد کشاورزی شهرستان ساوه درخواست کرد: برای جبران خسارت سرمازدگی باغات انار،‌ مشوق های لازم را برای کشاورزان این شهرستان در نظر بگیرند زیرا بخش قابل توجهی از اقتصاد این شهرستان بر محور تولید انار است.
استاندار مرکزی در جریان سفر امروز خود به ساوه و زرندیه در آستانه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی (13 آبان)، با حضور بر مزار مطهر شهیدان این منطقه یاد و خاطره شهیدانی که برای آرمان های انقلاب ایستادگی کردند و در راه مبارزه با استکبار حهانی به شهادت رسیدند، را گرامی داشت.
وی گفت: با وجود چهار دهه توطئه علیه انقلاب اسلامی،‌ آمریکا و همه جهان شاهد ایستادگی جمهوری اسلامی در برابر توطئه ها هستند و می بینند که ریشه های انقلاب در جهان مستحکم تر شده است.
آقازاده همچنین به ایام الله اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: اربعین بزرگترین اجتماع مردمی جهان و از معجزات انقلاب اسلامی و شیعیان است و در شرایطی که هجمه تکفیری ها و قدرت های جهانی وجود دارد در سال گذشته حدود 25 میلیون زائر در کربلا گردهم آمدند و امید است امسال هم این مناسبت با شور و کیفیت بالا برگزار شود.
شهرستان ساوه با 283 هزار نفر جمعیت دارای 600 واحد صنعتی و 44 هزار شاغل در این بخش است؛‌این شهرستان همچنین قطب تولید و صادرات انار و مشتقات آن در کشور به شمار می آید.
6013/6539/خبرنگار: یحیی معماری***انتشاردهنده:مژگان حیدریانتهای پیام /*


پاسخ دهید