سامانه 195 برای رسیدگی به شکایت از تبلیغ های پیامکی راه اندازی شدبه گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «محمد جواد آذری جهرمی» عصر امروز (دوشنبه) در حاشیه نشست تخصصی «اقتصاد دیجیتال در تله کام 2017» افزود: کاربران می توانند متن پیام تبلیغی را به این سامانه ارسال کنند و ه پس از بررسی تخصصی و تشخیص تبلیغی بودن آن، اقدام لازم صورت می گیرد.

** ضرورت تدوین برنامه برای اینترنت اشیا
آذری جهرمی انقلاب چهارم صنعتی را ترکیب بخش های مختلف و فعالیت های بین بخشی با استفاده از ظرفیت فناوری توصیف کرد و گفت: انقلاب دیجیتال ظرفیتی است که می تواند در بخش کشاورزی، سلامت، درمان، حمل و نقل و بسیاری بخش های دیگر فعال شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد بر پایه پیش بینی ها، با آمدن هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و تحلیل های هوشمند به یک شتاب بیشتری می رسد.
وی بر ضرورت تدوین برنامه و سند برای حرکت در این بخش تاکید کرد تا از فرصت های انقلاب چهارم صنعتی و توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور استفاده شود.
آذری جهرمی تاکید کرد برای ورود هر پدیده ای به کشور ابتدا به همفکری و گفتمان سازی نیاز است و افزود: برای ورود به انقلاب چهارم و اقتصاد دیجیتال به نگرش همه جانبه نیازمندیم؛ زیرا تاثیرهای اجتماعی و اقتصادی بر کشور خواهد داشت.
عضو هیات دولت از لزوم مذاکره در این زمینه در زیربخش های فرهنگی، حقوقی و امنیتی خبر داد و گفت: این موضوع سبب می شود درگیری کشور در عرصه فضای مجازی افزایش یابد.
وی ادامه داد: تاثیرهای فرهنگی این انقلاب بر کشور نیز باید بررسی شود زیرا فرهنگ جامعه را عوض خواهد کرد.
به گفته وی، اقتصاد دیجیتال مظروفی است که در هر ظرفی شکل می گیرد و ما باید ظرف خود را ایجاد کنیم تا از چالش های دیگر بپرهیزیم.

** مشکلات بخش اینترنت ثابت
این مسوول همچنین در این نشست گفت: نگرانی‌ها درباره پذیرش فناوری اطلاعات و ارتباطات در چهار دسته زیرساخت، تناسب خدمات با فرهنگ، مهارت و صرفه اقتصادی قرار می‌گیرد.
وی افزود: در چهار سال گذشته در بخش زیرساخت سرمایه‌گذاری خوبی صورت گرفت و رشدی 10 برابری ثبت شد؛ برای نمونه در بحث پهنای باند موبایل رشد بسیار بالایی را شاهدیم و از 300 هزار به 40 میلیون مشترک رسیده ایم. در زمینه اینترنت ثابت نیز رشد بسیار زیادی ایجاد شده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یادآوری کرد: سرمایه‌گذاری کم و انحصار در بخش اینترنت ثابت در کنار قیمت زیاد باعث شده است مشکلاتی در این بخش به وجود آید.
وی ادامه داد: شرکت مخابرات به دلیل مشکلات مالی نمی‌تواند در حوزه اینترنت سرمایه‌گذاری انجام دهد که این مشکل بزرگ باید رفع شود.
آذری جهرمی گفت: یکی از مهم‌ترین مسائل، تولید محتوای بومی است که در بخشی مانند تولید ویدئو می‌تواند 40هزار میلیارد ریال درآمد ایجاد کند.
به گزارش ایرنا، هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی (ایران تله کام 2017) امروز با حضور 225 شرکت و واحد تولیدی داخلی و 102 شرکت خارجی یا نمایندگی‌های آنها از 15 کشور در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
اقتصام*2078*2022*1961* خبرنگار: محمدمهدی بهرامی* انتشار: مریم مسعودانتهای پیام /*


پاسخ دهید