سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور: معلمی فرصتی برای رشد و بالندگی استمحمود مهرمحمدی روز یکشنبه در دومین همایش دانش آموختگی دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان استان آذربایجان شرقی تاکیدکرد: معلم باید الگوهای آموخته شده خود را به تدریج و با اقدامات سنجیده ارائه دهد.
وی با بیان اینکه معلم در دانشگاه فرهنگیان شکل می گیرد، اظهارکرد: آموزش و پرورش برای صیانت از نو معلمان وظایفی دارد.
وی ادامه داد: آموزش و پرورش صاحب اصلی دانشگاه فرهنگیان است و ضرورت دارد مسئولان مجموعه از طرق مختلف از جمله جذب خیرین در توسعه این دانشگاه همراهی کنند.
مهرمحمدی با اشاره به اینکه معلمی عشق بوده و باتلاش، صبر و استقامت و اخلاق مداری آمیخته است، بر مطالعه و تحقیق، به روز شدن و تعامل گسترده با اولیاء تاکید کرد.
وی خطاب به معلمان گفت: در کارها صداقت به خرج داده و خود را راهنما و تسهیل گر و دوست دانش آموزان بدانید تا اثرگذاری مطلوب را در کلاس های درسی داشته باشید.
مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی هم در این همایش با بیان اینکه تکریم شان و منزلت فرهنگیان یکی از اولویت های اصلی دستگاه تعلیم وتربیت استان استتاکید کرد: بهترین راهنمایمان در حوزه کاری وجدان، آگاهی واحساس مسئولیت است.
جعفر پاشایی با بیان اینکه توجه به معلم توجه به همه ابعاد جامعه است، افزود: به اعتقاد علمای علوم تربیتی لذت آموختن از ماندگارترین لذت هاست.
وی خاطرنشان کرد: محور اصلی همه تحولات و اهداف تعلیم و تربیت با معلمان است و رویکرد ما تکریم حداکثری در جهت رسیدن به اهداف ترسیم شده است.
پاشایی تاکید کرد: سرلوحه آغاز کار معلمان در مدارس در سال تحصیلی جدید امید، نظم، محبت، تلاش، ایثار و از خودگذشتگی باشد.
وی وجود نارسایی در هر مجموعه را طبیعی دانست وافزود: ما بایستی مسیر پیشرفت و توسعه را باصبر، اراده و همت، تلاش شبانه روزی، هماهنگی و کار جمعی به اهداف ترسیم شده برسانیم.
پاشایی گفت: کسب مقام دوم کشوری در رتبه های برتر کنکور سال 96 و افزایش 1.5 نمره ای میانگین نمرات خردادماه 96 نشانگرکارنامه درخشان آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در دولت تدبیر وامید است.
وی با بیان اینکه رویکرد دستگاه تعلیم وتربیت استان بر سه محور دانش آموز، اولیاء و معلمان استوار است افزود: توجه به این سه عنصر برای ارتقای انگیزه تحصیل، افزایش مشارکت و انگیزه تدریس هدف آموزش و پرورش استان است.
پاشایی با تاکید بر اینکه تمام برنامه های ما بایستی در راستای جلب رضایت معلمان، اولیاء و دانش آموزان باشد، خاطرنشان کرد: افتتاح مرکز تکریم فرهنگیان، توسعه مراکز رفاهی و تسهیل نقل و انتقال درون و برون استانی در راستای رضایت مندی معلمان صورت گرفته است.
مدیر امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان آذربایجان‌شرقی هم گفت: دانشجو معلمان زمینه ایجاد تحول در نظام آموزشی کشور را فراهم می‌کنند.
رحیم بدری با اشاره به اینکه جشن فارغ التحصیلی امروز نمادی از تغییر در زندگی دانشجومعلمان برای ورود به دوران مسئولیت، وظیفه شناسی و خدمت به دانش آموزان است، گفت: بعد از چهار سال تحصیل در دانشگاه فرهنگیان، اکنون دانشجو معلمان به پختگی روانی، اجتماعی و حرفه ای لازم رسیده‌اند و شایسته مقام معلمی هستند.
وی ادامه داد: تحول در محتوای دروس و بهبود ارتباطات باعث شده است تا دانشجو معلمان با عزت نفس وارد کار شوند و منش اخلاقی و هویت کسب شده در این دانشگاه، سرمایه‌ای ارزشمند محسوب می‌شود.
بدری با اشاره به ارزیابی مسئولان آموزشی کشور در خصوص میزان موفقیت دانشگاه فرهنگیان، یاد آورشد: مسئولان دید مثبتی نسبت به دانشجو معلمان دارند و توانمندی آنان در امر آموزش و پرورش مثال‌زدنی است.
دومین همایش دانش آموختگی دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان استان آذربایجان شرقی در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار شد.
خبرنگار: پرویز انصاری** انتشار: محمد عزیزی راد
3071/518انتهای پیام /*


پاسخ دهید