سرپرست فرمانداری نیر: کشاورزان تا 15 آذر محصولات کشاورزی را بیمه کنندبه گزارش ایرنا ، مهدی بخشی روز شنبه در جلسه کارگروه آب ، کشاورزی و منابع طبیعی افزود: در بحث پرداخت خسارت به محصولاتی که از بلایای طبیعی خسارت دیده اند، خسارت داده می شود و کشاورزان باید از فرصت باقی مانده استفاده کنند.
وی همچنین با اشاره به میزان بارندگی ها در سال زراعی جاری در نیر گفت: از اول سال آبی تاکنون 71/6میلیمتر بارندگی در این شهرستان رخ داده که سال گذشته این رقم 69/1 میلیمتر بوده است.
وی در زمینه آبیاری تحت فشار در سال 95 و 96 نیز اظهار کرد: در آبیاری بارانی 660/57 هکتار از اراضی شهرستان در حال اجراست و در آبیاری قطره ای یک هکتار در حال بهره برداری است.
او افزود: همچنین در آبیاری بارانی 10 هکتار از اراضی در حال بهره برداری و در آبیاری کم فشار نیز یک هزار و 720 هکتار نیازمند مطالعات می باشد.
بخشی در ادامه این جلسه بر لزوم پلاک گذاری تراکتورهای با قدمت زیر 25 سال تاکید کرد و گفت: در این شهرستان یک هزار و 600 دستگاه تراکتور وجود دارد که از این تعداد 448 دستگاه با همکاری نیروی انتظامی با قدمت زیر10 سال پلاک گذاری شده و 86 دستگاه با قدمت زیر 25 سال نیز باید پلاک گذاری شود.
وی افزود: 86 دستگاه تراکتور موجود باید اول بیمه شده تا پلاک گذاری شوند در غیر اینصورت علاوه بر قطع سهمیه سوخت آنها ، پلاک گذاری نخواهند شد.
شهرستان نیر در 30 کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.
خبرنگار: شهرام اصالت ** انتشار دهنده: گیتی طالبی
7116/6018انتهای پیام /*


پاسخ دهید