شاید ترامپ برای توضیح روابطش با روسیه به کنگره فراخوانده شودبه گزارش ایرنا به نقل از تارنمای یاهو نیوز، «اریک سوالول/ Eric Swalwell) عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکاافزود: تماس های ترامپ و روسیه کاملا آشکار شده است.
او تاکید کرد که شاید لازم باشد «فلیکس ساتر» تاجر نزدیک به ترامپ به کنگره فراخوانده شود و ممکن است در نهایت خود ترامپ را هم به کمیته اطلاعاتی دعوت کرد.
در ماه مارس گذشته که جیمز کومی رئیس سابق پلیس فدرال (اف.بی.آی) به کنگره رفته بود، سوالول برای اولین بار از وی درباره نقش ساتر در پرونده روسیه سوال کرد.
ساتر متولد روسیه است که به عنوان خبرچین اف.بی.آی فعالیت می کرد. سوالول به یاهو نیوز گفت که ساتر می تواند یک شاهد باشد و امکان دارد «بازیگری محوری» در روابط میان ترامپ و دولت روسیه باشد.
وی اظهار داشت: به نظر من باید صحبت های تمام شاهدان را بشنویم و شهادت ترامپ هم موضوعیت دارد.
این هفته ایمیل های تازه ای در اختیار کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا قرار گرفت که نشان می دهد ترامپ زمانی که در مبارزات انتخاباتی حضور داشت، در تلاش بود تا یک برج عظیم در مسکو بسازد؛ برجی که قرار بود بلندترین ساختمان دنیا باشد و ساخت آن بیش از یکصد میلیون دلار هزینه داشت.
ساتر در آن هنگام در ایمیلی به مایکل کوهن وکیل وقت ترامپ نوشته بود: این پسر می تواند رئیس جمهوری آمریکا شود و من می توانم آن را مهندسی کنم. همه اعضای گروه پوتین را در این باره متقاعد می کنم.
کوهن نیز در ژانویه سال گذشته میلادی در ایمیلی به دمیتری پسکوف سخنگوی ارشد ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه تلاش کرده بود تا تاییدیه ساخت برج ترامپ را در مسکو بگیرد.
قرار است کوهن سه شنبه هفته آینده در کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان شهادت بدهد.
برخی می گویند زمانی که ساتر به دنبال انجام این پروژه بود، ترامپ دیگر به آن فکر نمی کرد. وکیل ساتر نیز در بیانیه ای به یاهو نیوز گفته که موکلش در زمان تلاش برای ساخت برج در مسکو با ترامپ همکاری نمی کرده اما معلوم نیست که چرا وی به دنبال اجرای این پروژه بوده است.
روابط اطرافیان ترامپ با روسیه موضوع تحقیقات اف.بی.آی است. در همین حال، ‘دونالد ترامپ جونیور’ پسر ارشد رئیس جمهوری آمریکا موافقت کرد تا به کمیته قضایی سنا رفته و در یک جلسه پرسش و پاسخ درباره دیدارش با یک وکیل روس شرکت کند.
روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز اخیرا گزارش داد، سال گذشته دو روز پس از آن که جمهوری خواهان دونالد ترامپ را به عنوان نامزد ریاست جمهوری معرفی کردند، ترامپ جونیور با یک وکیل روسی در برج ترامپ در منهتن دیدار کرد.
ظاهرا قرار بوده از این وکیل روس اطلاعات «مخربی» درباره هیلاری کلینتون نامزد دموکرات ها گرفته شود.
شبک**9423**1708**انتشار:علیرضا ارشادیانتهای پیام /*


پاسخ دهید