شرکت دانشجویان گرجستانی در دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی در شیرازبه گزارش ایرنا رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس، در آیین استقبال از این دانشجویان اظهار داشت: دانشمندان و ادیبان بزرگی نظیر ملاصدرا، حافظ و سعدی در شیراز پرورش یافته اند که لازم است دنیا با این مفاخر علمی و ادبی و آثار آنها بیشتر آشنا شود.
عبدالرسول قرائتی افزود: با توجه به جایگاه علمی، ادبی و فرهنگی شیراز این شهر در سال 2017 از بین تمام شهرهای اسلامی دنیا به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام تعیین شد که این موضوع برای ما افتخاری بزرگ محسوب می شود.
وی ادامه داد: این شهر علاوه بر اینکه از یادمان های تاریخی ارزشمندی برخوردار است، قطب توریست درمانی کشور و کانون گردشگری هم محسوب می شود که باید از این ظرفیت در مسیر توسعه این شهر و استان فارس بهره گرفت. کرد.
وی، در بخش دیگری از مطالب خود به پیشینه دانشگاه پیام نور کشور اشاره و گفت: این دانشگاه در سال 67و با هدف ارتقای سطح مهارت و کارآفرینی دانشجویان تاسیس شد و هم اینک مجهز به امکانات علمی و آموزشی مورد نیاز و یکی از اقتصادی ترین دانشگاهاست.
رئیس دانشگاه پیام نور فارس، یکی از ویژگی های این دانشگاه را عدم نیاز به حضور در کلاس دروس تئوری بیان کرد و افزود: به لحاظ شهریه و هزینه نیز این مرکز علمی در بین دانشگاه های کشور، کمترین شهریه را از دانشجویان دریافت می کند.
قرائتی، مدرک دانشگاه پیام نور را در جهان معتبر دانست و افزود: این دانشگاه جزو یک درصد برترین دانشگاه های دنیاست و در آسیا نیز مقام دوم را دارد و بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، امکان راه اندازی نمایندگی این دانشگاه در سایر نقاط جهان میسر است.
او گفت: دانشگاه پیام نور کشور، هم اکنون دارای بیش از چهار هزار عضو هیات علمی است که از این تعداد 250 نفر دارای رتبه پروفسوری هستند.
قرائتی، شمار دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه پیام نور فارس را بیش از 35هزار نفر اعلام کرد و بیان داشت: این دانشگاه 240 عضو هیات علمی دارد و علاوه بر این بیش از چهار هزار مدرس که در استخدام این دانشگاه نیستند با این مرکز علمی همکاری دارند.
جمهوری گرجستان به مرکزیت تفلیس در هر 2 قاره اروپا و آسیا واقع شده یعنی در سر حد آسیای غربی و اروپای شرقی قرار دارد.
9873 /6118
خبرنگار: محمد امین افشارپور ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازیانتهای پیام /*


پاسخ دهید