شرکت سالانه ۲۰۰ هزار فرهنگی در کارگاه های آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعیبه گزارش خبرنگار ایرنا نادر منصور کیایی روز دوشنبه در آئین اختتامیه ششمین جشنواره ملی نوجوان سالم در مجتمع بهزیستی خزرآباد ساری اظهار کرد : در بخش فعالیت های فرهنگی برگزاری جشنواره هایی مانند نوجوان سالم ، هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی و برگزاری نمایشگاه های سیار پیشگیری و توزیع محصولات فرهنگی و کمک آموزشی در بین مدارس کشور ، از جمله خدمات آموزش و پرورش است .
وی افزود : یکی از اقداماتی که سال گذشته در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفت برنامه مشترک با سازمان بهزیستی در قالب طرح مشارکت اجتماعی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در جشنواره نوجوان سالم بود .
مدیرکل دفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی تاکید کرد که وزارت آموزش و پرورش علاوه بر فعالیت های آموزشی و فرهنگی ، فعالیت های مراقبتی را نیز در دستور کار دارد و در این مسیر به تمامی دانش آموزان کشور خدمات آموزشی با محوریت پیشگیری از آسیب اجتماعی ارائه می دهد.
منصور کیایی گفت : در ۴ سال گذشته این وزارتخانه خدمات آموزشی ویژه در حوزه مددکاری اجتماعی برای دانش آموزان در معرض مصرف مواد و رفتارهای پرخطر را در دستور کار خود قرار داد .
وی برگزاری جشنواره نوجوان سالم را از اقدامات موثر در زمینه جذب مشارکت دانش آموزان در پیشگیری از آسیب های اجتماعی برشمرد وافزود: در ابتدای آغاز این برنامه جشنواره با مشارکت ۳ هزار دانش اموز آغاز شد و امروز به ۲۹۳ هزار نفر افزایش یافته و امید است با این رشد به مشارکت یک میلیونی دانش اموزان برسیم.
مدیرکل دفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی اموزش و پرورش افزود : در سال تحصیلی گذشته پایه های ششم تا نهم تمامی مدارس به صورت ۱۰۰ درصد تحت پوشش برنامه های مشارکتی آموزش و پرورش قرار گرفتند و در کنار آن طرح توانمندسازی والدین و کارکنان نیز اجرا شد.
منصور کیایی اظهار داشت : در صورت همکاری تمامی مدارس و اولیا به زودی قادر خواهیم بود از هر دانش اموز یک سفیر و همیار پیشگیری تحویل اجتماع دهیم.
**پیشگیری از آسیب های اجتماعی بدون مشارکت مردم محقق نمی شود
معاون پیشگیری از آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور نیز دراین نشست گفت : مهمترین اصل در تحقق پیشگیری از آسیب های اجتماعی مشارکت جامعه در فعالیت های پیشگیرانه و استفاده از پتانسیل مردمی به عنوان شریک مقابله با آسیب های اجتماعی است.
فرید براتی اظهار داشت : اجتماع محوری باید سر لوحه تمامی برنامه های مقابله با آسیب ها و مشکلات اجتماعی قرار بگیرد.
وی با اشاره به جشنواره نوجوان سالم گفت : هدف از این کار مشارکت جویی دانش آموزان در پیش گیری از آسیبهای اجتماعی است که خوشبختانه نتایج خوبی از آن در طول ۶ دوره به دست آمده است.
براتی تاکید کرد که در سال جاری سعی می شود این طرح در آموزش و پرورش توسعه یابد و نسبت به افزایش مشارکت دانش آموزان و مدارس و اولیا در مقابله با آسیب های اجتماعی تلاش بیشتری شود.
ششمین جشنواره ملی نوجوان سالم با تقدیر از ۲۰۰ اثر برتر از هزار و 300 اثر رسیده به جشنواره امروز دوشنبه در مجتمع بهزیستی خزرآباد ساری به کار خود پایان داد .
خبرنگار : رضا غلامی **انتشار دهنده: محسن حسن نیا
7335/1899انتهای پیام /*


پاسخ دهید