شرکت های آمریکایی خواستار افزایش فشارها بر چین شدندبه گزارش روز چهارشنبه ایرنا پیش از این نیز اتاق بازرگانی آمریکا در چین بارها تاکید کرده بود بازار پکن برای شرکت های خارجی عادلانه نیست و محدودیت های زیادی برای آنها در نظر گرفته می شود.
شرکت ها و بازرگانان آمریکایی تاکید کرده اند لازم است فشارهای بیشتری بر چین وارد شود تا این راهبرد غیرعادلانه را برطرف کند اما آنها گفته اند خواهان یک جنگ تجاری با چین نیستند.
روزنامه ‘مورنینگ پست هنگ کنگ’ در گزارشی آورده است اتاق بازرگانی آمریکا در چین بر این باور است که دیگر از شرکت های آمریکایی در چین مانند گذشته استقبال نمی شود و باید پکن برای تغییر این مسیر تحت فشار قرار گیرد.
ویلیام زاریت رییس این اتاق گفت چینی ها به او گفته اند اگر آمریکا پس از بررسی هایش روی محصولات وارداتی آلومینیوم و فولاد از چین بخواهد تعرفه هایش را افزایش دهد، چین نیز تلافی خواهد کرد.
وی تصریح کرد به رغم بروز شرایط نامطلوب، شرکت های آمریکایی نمی خواهند وارد یک جنگ تجاری با چین شوند که نهایتا به تجارت دو طرف لطمه زیادی وارد خواهد کرد.
وی گفت که البته فشارهای دولت دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا بر چین در ماه های گذشته تا اندازه ای موثر بوده و آنها دسترسی بیشتری به بازار چین پیدا کرده اند.
این مقام آمریکایی در چین گفت به نظر می رسد گفت و گوها به تنهایی نتوانسته است مشکلات دو کشور را حل کند اما فشارهای بیشتر اکنون موثر واقع شده است.
ترامپ در ماه جاری میلادی در مصاحبه ای با رویترز گفت که کشورش آماده است تا چین را به دلیل روش غارتگرانه اقتصادی و چپاول در حق مالکیت معنوی، جریمه کند.
این امکان نیز از سوی اتاق بازرگانی آمریکا مطرح شده است که با افزایش فشارها، چین دست به تلافی بزند و خریدهایش از ایرباس را بجای بویینگ افزایش داده و میزان واردات محصولات کشاورزی از آمریکا را کاهش دهد.
آساق**231**1904**انتهای پیام /*


پاسخ دهید