شهریه مدارس غیردولتی در گیلان به حساب بانکی واحدهای آموزشی واریز شودمهدی حاجتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شهریه مدارس بر اساس سامانه الگوی شهریه، ساعات مصوبه هر یک از پایه های تحصیلی و بنا به خدمات اراده شده آموزش و پرورش متفاوت است.
وی بیان داشت: در مقاطع متوسطه دوم نظری، فنی و حرفه ای و کار و دانش به میزان هشت ساعت کلاس های فوق برنامه در نظر گرفته شده که در خارج از برنامه هفتگی مصوب برگزار می شود و شرکت در آن اختیاری است.
حاجتی با بیان اینکه انعقاد قرارداد بین مدیر واحد آموزشی و اولیاء دانش آموز بر اساس شهریه قطعی در دو نسخه الزامی است، اظهار کرد: مدیران مدارس نیز موظفند همزمان با انعقاد قرارداد ثبت نام، یک نسخه برنامه هفتگی مدرسه را با رعایت ساعت مصوب مدرسه به اولیای دانش آموز تحویل دهند.
حاجتی یادآور شد: شهریه مدارس غیردولتی بر اساس الگوی تعیین شهریه انجام می شود و متغیرهایی مانند اجاره ملک، حق الزحمه عوامل و کیفیت خدمات آموزشی از عوامل اصلی تعیین شهریه است.
وی بیان داشت: در راستای روند نظارت بر ثبت نام و تعیین شهریه مدارس غیردولتی در گیلان، ستاد نظارت بر ثبت نام و تعیین شهریه واحدهای آموزشی غیردولتی در استان و مناطق و تیم های نظارتی برای نظارت بر روند ثبت نام بر این مدارس تشکیل شده است.
حاجتی افزود: اعزام ناظران استانی برای نظارت بر ثبت نام و ارائه فرم های تکمیل شده نظارتی به اداره ارزیابی عملکرد و ثبت در سامانه استانی اداره مربوطه و تشکیل شورای نظارت استانی و طرح موضوع تعیین الگوی شهریه و نظارت بر ثبت نام مدارس غیردولتی و تاکید بر اعمال نظارت صحیح بر فرآیند ثبت نام و دریافت شهریه از دیگر اقدامات است.
بر اساس آخرین آمار، 719 مدرسه غیردولتی در استان گیلان فعال است.
در سال تحصیلی گذشته بیش از 374 هزار دانش آموز در استان گیلان تحصیل کردند که 17درصد از آنان در مدارس غیردولتی مشغول به تحصیل شدند.
خبرنگار: شادی خورشیدی سدهی ** انتشاردهنده:کبیری
7286/2007انتهای پیام /*


پاسخ دهید