شورای اجتماعی در شهرستان ها تشکیل شودبه گزارش ایرنا، علی ربیعی شامگاه دوشنبه در جلسه شورای اشتغال شهرستان های لامرد و مُهر افزود: اداره های بهزیستی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی می توانند دبیرخانه شورای اجتماعی شهرستان ها باشند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با اشاره به سرمایه گذاری گسترده دولت در جنوب استان فارس گفت: هم اینک پروژه های زیادی به ارزش چند هزار میلیارد تومان در شهرستان های لامرد و مُهر در حال اجرا است که نویدبخش آینده خوب برای این مناطق است.
وی اظهار کرد: انتظار می رود با بهره برداری از این طرح ها، مشکل بیکاری پنج هزار نفر در لامرد و مهر رفع شود.
ربیعی اظهار کرد: نیروگاه برق سیکل ترکیبی غدیر انرژی لامرد، اتان گیری شهرستان مُهر و کارخانه آلومینیوم در جنوب استان فارس درحال ساخت هستند و فرصت های شغلی زیادی در صنایع پایین دست کارخانه آلومینیوم ایجاد می شود و با گذشت زمان، اثر این پروژه ها را بر زندگی مردم خواهیم دید.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با بیان اینکه انتقال آب از خلیج فارس به لامرد و مهر باعث رونق و توسعه این دو شهرستان می شود، بیان کرد: باتوجه به صنایع درحال احداث و نیاز به نیروی کار متخصص و از این رو باید فنی حرفه ای فعالی در این منطقه داشته باشیم و نیروهای جویای کار آموزشهای مرتبط با نیاز صنایع را طی کنند.
وی اظهار کرد: در این راستا، امروز تفاهم نامه سه جانبه ای بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی (سازمان آموزش فنی حرفه ای)، سازمان ایمیدرو و استانداری فارس برای آموزش نیروهای کار در منطقه ویژه اقتصادی لامرد امضا شد تا مهارت های مورد نیاز افراد جویای کار را آموزش دهند.
ربیعی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان نماینده مردم لامرد و مُهر در مجلس شورای اسلامی در این نشست که بکارگیری نیروهای بومی در طرح های در حال اجرا در منطقه را خواستار شد گفت: این امر را بر اساس قانون برنامه ششم توسعه بخشنامه کردیم و براجرای آن تاکید می کنیم.
وی بیان کرد: برخی پیمانکاران، نیروهای کار را همراه خودشان منتقل می کنند و نیروهای محلی یا شهرستانی نادیده گرفته می شوند و از این رو، اعتقاد داریم که باید در سطوح کارگری و مدیریت میانی از نیروهای بومی همین منطقه استفاده شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه ساخت سالن جدید فرودگاه بین المللی لامرد را ظرفیت خوبی برای توسعه آینده منطقه دانست و گفت: بی تمایل نیستیم که پروازهای شرکت هواپیمایی آسمان به این منطقه تقویت شود و سودآوری در پروازها مهم نیست و آنچه اهمیت دارد تحقق انتظار مردم منطقه است.
وی بیان کرد: از محل اعتبارات مشاغل روستایی حدود 21 میلیارد تومان و از محل اعتبارات اشتغال فراگیر نیز 24 میلیارد تومان اعتبار به شهرستان های لامرد و مُهر اختصاص یافته است.
شهرستان های لامرد و مُهر در جنوب استان فارس واقع هستند.
ربیعی روز دوشنبه در آغاز سفر یکروزه به جنوب استان فارس، درمانگاه تخصصی خیرساز تامین اجتماعی (وطن پرست) در لارستان را افتتاح کرد. وی سپس به لامرد رفت و از منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان بازدید کرد.
همچنین در آیینی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درمانگاه تامین اجتماعی لامرد به پلی کلینیک و درمانگاه تخصصی ارتقا یافت.
9873/ 2027انتهای پیام /*


پاسخ دهید