صادرات سالانه پنج میلیون دلار فرآورده های مرغی از شهرستان نمینبه گزارش ایرنا ، فرهاد عبدالعلی پور روز پنجشنبه در بازدید از مراحل نهایی آماده سازی خط تولید کارخانه آیدا گستر در شهرک صنعتی شماره 2 نمین افزود: با راه اندازی این خط تولید صادرات فرآورده های مرغی و آلایش دامی به خارج از کشور سالیانه به 6 هزار تن افزایش خواهد یافت.
وی با بیان اینکه با آغاز فعالیت این واحد تولیدی صادرات فراورده های مرغی شهرستان سه برابر افزایش می یابد، گفت: ارزش ریالی این میزان صادرات به کشورهای آسیای شرقی سالانه پنج میلیون دلار پیش بینی می شود.
عبدالعلی پور اظهار کرد: کشورهای چین ، ویتنام و هنگ کنک مقصدهای اصلی صادرات فرآورده های مرغی و دامی این کارخانه خواهد بود و هیچ گونه مصارف داخلی نخواهد داشت.
وی با بیان اینکه خط تولید فرآوری و بسته بندی آلایش دام و قطعه بندی گوشت مرغ این کارخانه با 30 میلیارد ریال هزینه و در مساحتی به وسعت 2 هزار متر مربع ایجاد شده ، گفت: این واحد تولیدی در اردیبهشت ماه سال آینده به بهره برداری می رسد.
فرماندار نمین با اشاره به اینکه راه اندازی این خط تولید برای 80 نفر به صورت مستقیم ایجاد اشتغال می کند ادامه داد: ظرفیت تولید این کارخانه جدید سالانه سه هزار تن است که تمام این میزان صادر می شود.
آلایش دام شامل تولید ، فرآوری و بسته بندی سیرابی ، کله پاچه ، زبان ، جگر و قلب احشام می باشد.
نمین در 30 کیلومتری شرق اردبیل قرار دارد.
7120/6018انتهای پیام /*


پاسخ دهید