ظرفیت سازی برای جذب 720هزارتن محصولات خام زراعی و باغی در خراسان شمالیبه گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی این اداره کل عبدالله یوسفی اظهار کرد: این میزان با در نظر گرفتن حدود 40 درصد تولیدات استان به صورت مصرف تازه خوری، برای حدود 300 هزار تن باقی مانده مواد اولیه نیاز به صنایع تبدیلی و فرآوری می باشد.
وی کمک به توسعه پایدار بخش کشاورزی و دستیابی به امنیت غذایی،کاهش ضایعات محصولات کشاورزی، افزایش ارزش افزوده و بهره وری در بخش کشاورزی،ایجاد اشتغال پایدار و جذب نیروی انسانی آزاد شده از مزارع بر اثر توسعه مکانیزاسیون و کمک به افزایش صادرات غیر نفتی و ایجاد بستر لازم جهت مشارکت بخش خصوصی در سرمایه گذاری را از اهداف بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی عنوان کرد.
یوسفی افزود: همچنین طی مدت سال جاری 12 واحد از واحدهای صنایع تبدیلی استان برای دریافت 120میلیارد ریال تسهیلات به بانک ها مختلف استان معرفی گردیده اند که متاسفانه اکثر قریب با اتفاق آنان تاکنون موفق به جذب تسهیلات مذکور نگردیده اند.
خراسان شمالی 344 هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که سالانه بیش از دو میلیون و 500 تن انواع محصول کشاورزی زراعی و باغی و همچنین دامی تولید می شود.
6042/7186
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


پاسخ دهید