عملیات اجرایی طرح فاضلاب شهرک ولیعصر (عج) اردستان آغاز شدبه گزارش ایرنا، ‘سید عباس شریعتمدار’ چهارشنبه در جمع خبرنگاران اردستان گفت: عملیات اجرایی طرح فاضلاب شهرک ولیعصر(209) به طول یک و نیم کیلومتر با اختصاص بیش از 2 میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات آب و فاضلاب آغاز شده و مجموع طرح فاضلاب این شهرک با بیش از پنج کیلومتر لوله گذاری اصلی و فرعی است.
وی افزود: هم اکنون مرحله نخست آن در حال اجرا می باشد و مرحله دوم نیز هفت میلیارد و 500 میلیون ریال نیاز دارد که باید از محل اعتبارات استانی و خودیاری 350 مشترک این شهرک تامین و اجرایی شود.
مدیر آبفای شهرستان اردستان بیان کرد: متقاضیان می توانند حق انشعاب را در 24 ماه به صورت قسطی پرداخت کنند و تنها تا پایان سال جاری فرصت استفاده از این طرح را خواهند داشت.
او در ادامه با بیان اینکه جهت تامین آب آشامیدنی در شهرستان اردستان 2 حلقه چاه جدید در شهرهای زواره و مهاباد حفر شده گفت: همچنین نسبت به تعویض یک ایستگاه جدید با بیش از 17 میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت آب و فاضلاب اقدام شده است.
شریعتمدار با بیان اینکه 100 درصد جمعیت شهری تحت پوشش شبکه آبرسانی هستند اضافه کرد: تعداد 20 روستای شهرستان به صورت مستقیم به شبکه آبرسانی اصفهان به اردستان متصل می باشند و نزدیک به 80 روستا نیز به وسیله تانکر آبرسانی می شوند.
او عنوان کرد: 65 درصد آب آشامیدنی شهرستان اردستان از اصفهان بزرگ و 35 درصد از آب چاه های عمیق تامین می شود؛ تاکنون 440 کیلومتر شبکه توزیع در شهرستان اجرا شده و در مجموع 13 هزار و 500 مشترک از این شبکه استفاده می کنند.
مدیر آبفای شهرستان اردستان سرانه مصرف آب در شهرها را 200 لیتر و 220 لیتر در شبانه روز در روستاها اعلام کرد و گفت: با توجه به میزان هدر رفتن آب در این شهرستان با اقدام های صورت گرفته در چند سال گذشته میزان هدر رفتن آب از 24 درصد به 19 درصد کاهش یافته است.
وی تصریح کرد: نسبت به نصب بنر، توزیع بروشور و انجام کارهای تبلیغاتی و اجرای جشن زنگ آب در مدرسه ها از سوی این مجموعه در شهرستان اقدام هایی صورت گرفته اما ائمه جمعه، رسانه ها و دستگاه های فرهنگی اردستان نیز باید مردم را در زمینه صرفه جویی در مصرف آب ترغیب کنند.
شهرستان اردستان با بیش از 43 هزار نفر جمعیت در فاصله 118 کیلومتری شمال شرق اصفهان واقع است.
خبرنگار: رحمت الله عامری نیا ** انتشار دهنده: محمد ملا حمزه زاده
7431/8123انتهای پیام /*


پاسخ دهید