فرماندار آستارا بهسازی راه روستایی آسیب دیده در محوطه راه آهن را خواستار شدبه گزارش عصر پنجشنبه روابط عمومی فرمانداری آستارا به ایرنا؛ یونس رنجکش در بازدید از محل احداث پل روگذر راه آهن در روستای باغچه سرای این شهرستان، گفت: مردم مرزنشین این روستا در ساخت راه آهن همکاری کرده اند و باید گذرگاه آنها بهسازی شود.
وی افزود: بخشی از طرح راه آهن آستارا-آستارا ساخته شده است و باید بخشداری مرکزی، شرکت آب و فاضلاب روستایی و راهداری در بهسازی زیرساخت های آسیب دیده روستا همت کنند.
اهالی روستای باغچه سرای آستارا به خاطر آسیب دیدن بخشی از جاده و تاسیسات آبرسانی این روستای مرزی در عملیات ساخت راه آهن آستارا-آستارا، رسیدگی به آن را خواستار شده بودند.
جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در ابتدای سال 95 به منظور توسعه همکاری های اقتصادی، به ایجاد ارتباط ریلی متعهد شده بودند و جمهوری آذربایجان با احداث هشت و نیم کیلومتر خط ریلی، قطار خود را به مرز ایران در آستارا رساند و ادامه این طرح با امتداد 2 و نیم کیلومتر و بارانداز در آستارای ایران اجرا می شود و این طرح به عنوان دروازه اقتصادی ایران و اوراسیا خواهد بود.
بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان، با جمهوری آذربایجان 38 کیلومتر مرز خشکی و 15 کیلومتر مرز آبی دارد و گمرک این شهرستان از مبادی مهم صادرات و واردات کشور است.
دریافت خبر: یوسف هدایتی
7105 / 7124 /6030انتهای پیام /*


پاسخ دهید