فولاد هرمزگان 300میلیارد ریال در زمینه خرید برق صرف جویی کردبه گزارش ایرنا، علی گلشن سه شنبه شب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این صرفه جویی با خرید نیمی از انرژی برق مورد نیاز شرکت فولاد هرمزگان از بخش خصوصی محقق شده است.
وی با اشاره به اهمیت مشارکت بخش خصوصی در رشد و توسعه اقتصادی ، خاطرنشان کرد: شرکت فولاد هرمزگان برای نخستین بار اقدام به عقد قرارداد با بخش خصوصی به منظور تامین نیمی از برق مورد نیاز خود کرده که این قرارداد از ابتدای شهریورماه اجرایی شده است.
معاون خرید شرکت فولاد هرمزگان با بیان اینکه برق مورد نیاز شرکت فولاد هرمزگان 300 مگاوات است، تصریح کرد: از زمان اجرای قرارداد مذکور و با تامین 150 مگاوات برق از سوی بخش خصوصی، تاکنون 300 میلیارد ریال در هزینه خرید انرژی شرکت فولاد هرمزگان صرفه جویی شده است.
گلشن یاد آور شد: مهمترین مزیت این قرارداد کاهش هزینه ها و افزایش اطمینان از تامین برق این شرکت بوده است.
فولاد هرمزگان دومین کارخانه بزرگ تولید فولاد کشور، در کنار خلیج فارس در زمینی به مساحت 95 هکتار در 13 کیلومتری غرب شهر بندرعباس و در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس واقع شده است.
فولادهای تولیدی در شرکت فولاد هرمزگان بیشتر فولادهای کربنی برای کاربرد رول و ورق به صورت نورد گرم و سرد است.
شرکت فولاد هرمزگان دارای ظرفیت اسمی 1.5 میلیون تن تختال(اسلب) به ضخامت 200 و 250 میلی متر، عرض 900 تا 2000 میلی متر و طول 6000 تا 12000 میلی متر است.
همچنین این شرکت قادر به تولید محصولات میانی از قبیل یک میلیون و 650 هزار تن آهن اسفنجی در سال، 90 هزار تن آهک در سال، 7500 نرمال متر مکعب اکسیژن بر ساعت، 18000 نرمال متر مکعب بر ساعت نیتروژن و 120 نرمال متر مکعب بر ساعت آرگون است.
7198/ 6048
خبرنگار: فاطمه حسینی ** انتشاردهنده: خلیل تنیده

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@انتهای پیام /*


پاسخ دهید