مجموعه بسیج 10 هزار گروه جهادی در حوزه سازندگی تشکیل داده استبه گزارش روز یکشنبه ایرنا از خانه ملت، سید حسین نقوی حسینی در توضیح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با گرامیداشت فرارسیدن هفته بسیج و یاد و خاطره شهدای مظلوم بسیج، گفت: سردار غیب‌پرور رییس سازمان بسیج به همراه معاونین این مجموعه در این کمیسیون حضور یافتند.
نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: همچنین در این جلسه، تودیع معارفه سردار یزدی معاون پارلمانی سابق سپاه و سردار جوکار معاون پارلمانی فعلی انجام شد.
وی با اشاره به ارائه گزارش نماینده مردم اسلام‌آباد غرب و دالاهو در مجلس از مناطق زلزله زده و تاکید بر پدافند غیرعامل، افزود: همچنین در این جلسه، بحث مفصلی پیرامون همت و تلاش مسئولین در جهت حل مسئله موسسات مالی – پولی صورت گرفت و در ادامه پیرامون نیازها و مشکلات بلندمدت زلزله زدگان گفت‌وگو شد و در این زمینه مفصل بحث شد.
نماینده مردم در مجلس دهم به اظهارات معاون پارلمانی سابق سپاه اشاره کرد و ادامه داد: سردار یزدی در این جلسه گفت که باید از همکاری و مساعدت کمیسیون طی 10 سال گذشته با اینجانب به عنوان معاون پارلمانی سپاه در مجلس تقدیر و تشکر می‌کنم. همه تلاش ها در این مدت برقراری ارتباطات دوسویه بین مجلس و سپاه بود که به نحو خوبی محقق شد.
نقوی حسینی با بیان اینکه معاون پارلمانی سابق سپاه درخواست کرد تا به تهران نیز کمک شود زیرا نیازمند خدمت است، اظهارکرد: همچنین در جلسه امروز سردار جوکار که مسئولیت پارلمانی سپاه را عهده‌دار است گفت که درخواست ما نیز ادامه همکاری و هماهنگی نزدیک سپاه با مجلس و متقابلا است و با تجربه یک دوره نمایندگی در مجلس سعی خواهد شد تعامل بین مجلس و سپاه تقویت شود.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در ادامه جلسه، سردار غیب پرور نیز ضمن تبریک هفته بسیج و پیروزی‌های عظیم جبهه مقاومت، شهادت امام حسن عسگری (ع) را تسلیت گفت.
وی به اظهارات رییس سازمان بسیج در این کمیسیون اشاره کرد و گفت: انتظار حضرت آقا این است که حضور سازمان یافته جوانان در حوزه تولید علم، هنر و فرهنگ در دستور کار بسیج قرار بگیرد و قطعا در دستور کار قرار گرفته و خواهد گرفت؛ دراین راستا سازماندهی چند هزار گردان از نیروهای محلی، بومی، جوان، مومن و انقلابی یک ظرفیت بزرگ برای جمهوری اسلامی است.
نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: طبق صحبت های سردار غیب‌پرور امسال حدود یک صد هزار نفر از آنان در طرح آموزش مجددا قرار گرفتند؛ همچنین اشاره شد که بسیج بستر و ظرفیت بزرگی برای خدمت‌رسانی است و در حوزه‌های مختلف اعم از محیط زیست گرفته تا کمک به زلزله‌زدگان و سایر آسیب‌های طبیعی، محروم زدایی، سازندگی و سایر حوزه ها، بسیج آماده فعالیت جهادی است.
نقوی حسینی با اشاره به اظهارات رییس سازمان بسیج، افزود: بسیج 10 هزار گروه جهادی در حوزه سازندگی تشکیل داده است؛ در حوزه‌های آسیب‌های اجتماعی نیز خدمات بسیج ارزشمند است و ما آماده کمک رسانی هستیم. در این بین 325 محله در 187 شهر کشور در زمینه مقابله با اعتیاد و طلاق ورود پیدا کرده و اقدامات موفقیت آمیزی انجام داده شده است.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طبق گفته های رییس سازمان بسیج حدود هشت میلیون نفر خدمت پزشکی ارائه شده است، خاطرنشان کرد: وی اذعان کرد که انتظار داریم مجلس در حوزه تأمین اعتبارات، به ما کمک کنند و پشتیبانی اعتباری صورت پذیرد. همچنین در ادامه فرمانده بسیج جامعه پزشکی کشور گزارش جامعی از خدمات پزشکی در مناطق محروم ارائه کرد.
سیام**9314**
تنظیم: داود توسلی**انتشار:امیرکاردانانتهای پیام /*


پاسخ دهید