مردم از خرید، ذبح و مصرف دامی که تازه مایه کوبی شده خودداری کننددکتر محمود رشنوادی شامگاه پنجشنبه و در آستانه عید قربان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: استفاده از گوشت قربانی که واکسن دریافت کرده است، اثراتی سوء بر سلامت مصرف کنندگان دارد.
وی یادآور شد: واکسن های تزریقی به احشام برای حفظ سلامت و افزایش سطح ایمنی دام ها در برابر بیماری های مختلف است که برای انسان به علت آسیب های مخرب این داروها گوشت این احشام تا زمان از بین رفتن اثر دارو برای مصرف کننده منع مصرف دارد.
رئیس بیمارستان تخصصی دامپزشکی ایلام افزود: تشخیص تزریق دارو به دام ها تنها توسط پزشکان دامپزشک امکان پذیر است و افرادیکه قصد خرید دام قربانی دارند از طریق دامپزشکان از سلامت دام مطمئن شوند.
رشنوادی تاکید کرد: بیمارستان دامپزشکی استان ایلام برای عید قربان آماده ارائه خدماتی چون بازرسی دام زنده و لاشه دام ذبح شده، معاینه دام، مشاوره پزشکی و تایید یا عدم تایید سلامت دام قبل از ذبح است.
به گزارش ایرنا، با توجه به فرا رسیدن عید سعید قربان مردم متدین استان ایلام همچون دیگر نقاط کشور بر اساس سنتی کهن و دینی اقدام به خرید و ذبح احشام می کنند که با توجه به وجود 800 عامل مشترک بیماری بین انسان و دام و کشنده و خطرناک بودن برخی از این بیماری ها مصرف کنندگان باید با کمک دامپزشکان از سلامت دام خریداری شده قبل از ذبح و مصرف گوشت آن خودداری کنند.
خبرنگار: زهرا موسوی ** انتشار دهنده: حسن کهزادیان
7172/6119انتهای پیام /*


پاسخ دهید