مرکز حمله سایبری به سایت بانک پاسارگاد کشورهایی مانند هند، چین، آمریکا بودبه گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «مجید قاسمی» عصر شنبه در سومین همایش ملی «کارآفرینی، استقامت ملی و توسعه پایدار» افزود: کارآفرینان باید بازارشناس باشند، در غیر این صورت در مدت کوتاهی از جهان رقابت حذف می شوند.
معاون پژوهش‌های اقتصادی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با به هشدار رسول اکرم (ص) درباره نگرانی از سوء تدبیر امت که فقر را ایجاد می‌کند، اشاره کرد و ادامه داد: یکی از ویژگی های کارآفرین تعهد است و باید به دنبال شیوه هایی برای ارتقای دانش خود باشد تا جامعه را دچار سوء تدبیر خود نسازد.
به گفته قاسمی، از سال 1389 بانک پاسارگاد با ایجاد و راه اندازی موسسه ‘شناسا’، شناسایی طرح های نوآور را در دستور کار خود قرار داد که تاکنون تعداد زیادی از طرح های نو را شناسایی، ارزیابی و راه‌اندازی کرده است.
به گفته وی، ساخت حلزون گوش از جمله طرح‌های حمایت شده از سوی این موسسه است که تا پیش از این با قیمت یک میلیارد و 600 میلیون ریال (160 میلیون تومان) از خارج وارد می‌شد اما با تعریف طرحی در این زمینه امروز حلزون گوش با قیمت 40میلیون ریال در ایران تولید می شود.
وی گفت: شرکت ‘میدکو’ که مورد حمایت بانک پاسارگاد است، با 6 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری از 38 طرح از جمله طرح تولید مس کاتد با فناوری جدید حمایت می کند.
قاسمی توضیح داد: دانش مرتبط با این طرح در اوج تحریم ها از یکی از کشورهای غربی گرفته شد تا قیمت تمام شده مس کاتد به یک چهارم قیمت جهانی برسد.
وی اعلام کرد اکنون ایران صاحب این فناوری است و نمایندگی انحصاری آن را در منطقه منا دارد و این طرح در پایان دی ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
این مقام بانکی، از راه‌اندازی طرح’کافه آی تی’ در دانشگاه خاتم (ص) خبر داد و افزود: در این طرح به 16 فکر برتر جایزه داده می شود و ارائه کنندگان ایده‌های برتر می توانند به دنبال تحقق آن باشند.
سومین همایش ملی «کارآفرینی، استقامت ملی و توسعه پایدار» عصر امروز در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام : @IRNAeco
اقتصام*3065*1070*1961
خبرنگار: محمد ملک دار *ناشر: مریم مسعودانتهای پیام /*


پاسخ دهید