مطالبات گندمکاران استان مرکزی پرداخت شدغلامرضا ملکی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: 250 هزار تن گندم مازاد بر نیاز به ارزش سه هزار و 235 میلیارد و 810 میلیون ریال امسال از کشاورزان استان مرکزی خریداری شده است و تا کنون سه هزار و 232 میلیارد و 460 میلیون ریال از مطالبات گندمکاران پرداخت شده است.
وی ادامه داد: تنها مقادیر ناچیز از مطالبات گندمکاران مربوط به کشاورزانی است که در روزهای پایانی محصول خود را به سیلوهای استان مرکزی تحویل دادند باقیست که آن نیز پرداخت می شود.
معاون بازرگانی شرکت غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی خاطر نشان کرد: 400 هزار تن گندم مازاد نیاز گندمکاران در سال های 95 و 96 از کشاورزان خریداری و در 30 مرکز ذخیره سازی این شرکت ذخیره شده است.
ملکی با یادآوری اجرای طرح عرضه محصول گندم کشاورزان استان در بورس کالاهای کشاورزی در سال جاری گفت: افزایش رقابت در بین کشاورزان برای تولید کمی و کیفی محصول گندم، بالا بردن قدرت انتخاب برای خریداران و تهیه گندم مورد نیاز خود از نقاط مختلف کشور، افزایش شفافیت و سلامت در خرید گندم، کمک به تامین اعتبار و پرداخت سریعتر مطالبات کشاورزان از جمله اهداف و مزیت های عرضه این محصول در بورس کالاهای کشاورزی است.
650 هزار تن ظرفیت سیلو ذخیره سازی گندم در استان مرکزی وجود دارد.
استان مرکزی سالانه 150 هزار تن گندم در بخش آرد و نان مصرف می کند.
این استان با وجود صنعتی بودن جزء 10 استان نخست کشور در بخش کشاورزی است که 90 هزار بهره بردار شامل 20 درصد شاغلان استان در این حوزه فعال هستند.
1955/6013/خبرنگار:مهدی عظیمی***انتشاردهنده:مژگان حیدریانتهای پیام /*


پاسخ دهید