معاون استاندار ایلام: خسارت دیدگاه زلزله نگران جبران خسارت ها نباشندبه گزارش ایرنا، حسین کلانتری روز جمعه در نشست ستاد بحران ایلام با حضور فرمانداران استان با موضوع رسیدگی به مشکلات زلزله دیدگان اظهار کرد: استان ایلام به عنوان استان معین کرمانشاه در این منطقه آسیب دیده در حال فعالیت است.
وی افزود: بنیاد مسکن، سپاه، هلال احمر و بهزیستی ایلام در استان کرمانشاه حضور دارند و فرمانداران نیز باید تا حد امکان از این دستگاه های در حال ماموریت حمایت کنند.
معاون استاندار ایلام یادآور شد: همچنین باید کمک ها و امدادهای مردمی به استان زلزله دیده کرمانشاه ساماندهی شود تا این کمک های نقدی و غیر نقدی به دست نیازمندان واقعی و آسیب دیدگان حقیقی برسد.
مدیرکل مدیریت بحران استان ایلام نیز در این جلسه گفت: مشکلات و خسارات وارد آمده به زلزله زدگان استان ایلام به طور جدی پیگیری می شود.
احمد کرمی افزود: براساس قانون واحدهای تجاری ، صنعتی و کشاورزی باید بیمه داشته باشند و خسارت به این واحدها تعلق نمی گیرد.
وی در خصوص کمک های مردم استان ایلام به مناطق زلزله زده کرمانشاه از مردم استان ایلام خواست، کمک های خود را در اختیار دستگاه ها و ارگان های دولتی به صورت متمرکز قرار دهند تا برای توزیع مناسب و عادلانه کمک های مردمی به مردم زلزله زده استان کرمانشاه مشکلی پیش نیاید.
مدیرکل بنیاد مسکن استان ایلام نیز در این نشست تاکید کرد: مردم استان ایلام از دوم تا پایان آذرماه سال جاری می توانند درخواست تعیین خسارت منازل خود را به بنیاد مسکن تحویل دهند.
فریادرس شهبازی اضافه کرد: بر اساس بخشنامه ارسالی سازمان مرکزی بنیاد مسکن فقط ساختمان هایی که حداقل تا 30 درصد نازک کاری آن خسارت دیده مشمول پرداخت خسارت خواهند شد.
وی به مردم توصیه کرد در تحویل درخواست های خود عجله نداشته باشند چراکه تا پایان آذرماه فرصت تحویل درخواست ها وجود دارد.
به گفته شهبازی متقاضیان باید مشخصات کامل خود و ساکنان منزل، آدرس و کد پستی خود و موضع خسارت دیده و همچنین عکس موضع خسارت دیده و یک فقره فیش آب و برق را در اختیار بنیاد مسکن قرار دهند.
وی تاکید کرد: خانوارهایی که علاوه بر زلزله اخیر از سیل گذشته هم خسارت دیده اند تشکیل پرونده ندهند چرا که پرداخت تسهیلات و کمک بلاعوض به آنها نیازمند به مصوبه دولت دارد.
مدیرکل بنیاد مسکن ایلام در مورد خسارت های ناشی از رانش شهر چوار هم گفت: 300 میلیون ریال تسهیلات و 60 میلیون ریال کمک بلاعوض برای مسکن های خراب شده در رانش زمین در بخش چوار ایلام به صاحبان این املاک پرداخت می شود.
وی گفت: به خانوارهایی که خسارت ناشی از زلزله اخیر منازل و املاک آنها توسط کارشناسان تایید شود، تسهیلات به صورت اقساط پرداخت می شود.
زمین لرزه شدیدی ساعت 21:48 شامگاه یکشنبه 21 آبان 96 با قدرت 7.3 درجه در مقیاس درونی زمین (ریشتر) در ژرفای 33.9 کیلومتری زمین استان های کرمانشاه، ایلام و کردستان و بخش های گسترده ای از غرب و شمال غرب کشور را لرزاند.
این زمین لرزه که کانون آن منطقه ازگله استان کرمانشاه گزارش شده است تاکنون 432 نفر را به کام مرگ فرستاد و بیش از 9 هزار نفر را زخمی و روانه بیماستان ها کرده است و در استان ایلام حدود 70 نفر زخمی و به برخی منازل مسکونی خساراتی وارد کرد.
خبرنگار: زهرا موسوی** انتشاردهنده: حسن کهزادیان
7172/6119انتهای پیام /*


پاسخ دهید