معاون اول رئیس جمهوری طرح توسعه کارخانه رینگ اسپرت نی ریز فارس را افتتاح کردبه گزارش ایرنا ، فاز توسعه شرکت کارخانه رینگ اسپرت نور شهرستان نی ریز با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و200هزار نوع رینگ خودرو راه اندازی شده است.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس در این مراسم گفت:برای راه اندازی فاز توسعه این مجموعه صنعتی بیش از 30میلیون یورو معادل 130میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.
احد فتوحی افزود:با بهره برداری از فاز توسعه این کارخانه که سومین کارخانه بزرگ تولید رینگ اسپرت خودرو جهان است ،مجموع ظرفیت اسمی تولید این مجموعه به بیش از 2میلیون و 100هزارعدد رینگ در سال افزایش یافت.
وی با اشاره به بومی سازی دانش فنی تولید این محصولات دراین مجموعه صنعتی گفت:فعالیت این مجموعه صنعتی در حوزه تولید رینگ اسپرت و قطعات آلومینیومی است و هم اکنون به عنوان بزرگ ترین شرکت تولید رینگ اسپرت و قطعات آلومینیومی مطرح است.
فتوحی با بیان اینکه هم اکنون در سطح جهان، 10 مجموعه صنعتی تولید رینگ اسپرت به فعالیت می‌پردازد ، گفت: این کارخانه که در زمینی به مساحت حدود 4.5هکتار ساخته شده، بزرگترین کارخانه تولید این محصولات در خاورمیانه و سومین تولید کننده بزرگ دنیا است.
وی اضافه کرد: در حال حاضرو با اجرای طرح توسعه بیش از 520نفر به طور مستقیم در این شرکت مشغول به کار هستند.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس با بیان اینکه در حال حاضر انواع رینگ‌های آلومینیومی را برای خودروسازان ایرانی تولید کرده و در کنار آن سایر قطعات موتوری مانند فیدبک تایر، موتور EF7 و یا اولماژو موتور EF7 تولید می شود، گفت: بطور تقریبی حدود 70 درصد از ماده اولیه این محصولات از آلومینیوم است.
وی با بیان اینکه امکان تولید رینگ در تمام سایز‌ها (از سایز 13 تا 19 ) برای محصولات در این مجموعه صنعتی فراهم شده است ، گفت: مشتریان محصولات این مجموعه صنعتی خودروسازان هستند.
به گفته وی از مرحله راه اندازی و نصب ماشین آلات تا تولید محصول و نیز به روز رسانی خطوط تولید همه به وسیله نیرو‌های داخلی انجام شده و هیچ کارشناس خارجی در راه اندازی کارخانه و نیز تولید آن دخالت نداشته است.
ناحیه صنعتی ده فاضل 10کیلومتری جاده نی ریز ،آباده طشک قراردارد و با مساحت 46هکتاری دارای 17واحد بهره بردار با اشتغال 620نفری است.
شهرستان نی ریز در فاصله 192کیلومتری شرق شیراز قرار دارد.
خبرنگار: سجاد خسروانیان ** انتشاردهنده:‌غلامرضا مالک زاده
9254 / 1876انتهای پیام /*


پاسخ دهید