معاون بنیاد حفظ ارزش های دفاع مقدس: دشمن نابودی خانواده را هدف گرفته استبه گزارش ایرنا، فاطمه قربان دوشنبه در همایش اسوه های صبر و مقاومت و فعالان عرصه دفاع مقدس در خراسان شمالی افزود: اگر دشمن بتواند جایگاه زنان در جامعه ما را خدشه دار کند، بنیان خانواده از هم پاشیده می شود.
وی با بیان اینکه منابع انسانی ارزشمندترین سرمایه هر کشور به شمار می رود اظهار کرد: این سرمایه ابتدا در دامان مادران و درون خانواده تربیت می شود و در مراحل بعد، دیگر دستگاه های اجرایی در اجرای آن مشارکت می کنند.
قربان گفت: در زمینه اسوه های صبر و مقاومت و فعالان عرصه دفاع مقدس، پروژه ای با عنوان ‘نقش زنان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس’ اجرا می شود.
وی به برگزاری جشنواره صبر و مقاومت در استان ها اشاره و اظهار کرد: سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، به مدت دو سال است که این جشنواره را در سطوح بین المللی برگزار می کند.
قربان افزود: جشنواره اسوه‌های صبر و مقاومت با هدف تبیین نقش مادران، همسران ایثارگران در دوران دفاع مقدس، تکریم ایثارگران در جامعه و معرفی‌ برترین الگوی زن برای دختران و زنان حال و آینده جهان برگزار می‌شود.
وی با اشاره به جنگ نرم دشمنان گفت: دشمنان تلاش می کنند که فلسفه شهادت، آثار و ارزش های دفاع مقدس را زیر سوال ببرند و از این طریق وارد جامعه شوند.
معاون سازمان مشارکت زنان در دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: باید از تحریف آثار و ارزش های دفاع مقدس و فلسفه شهادت پیشگیری کنیم.
قربان گفت: باید حواسمان باشد که دشمنان از طریق فضای مجازی، اینترنت و رسانه، اعتقاد های مردم را تضعیف نکنند، زیراکه بلندگوهای قوی در سطح جهانی برای موضوع تبلیغاتی در اختیار مستکبران جهان و رسانه های صهیونیستی است.
معاون سیاسی امنیتی استاندارخراسان شمالی نیز در این همایش گفت: زنان ما در طول تاریخ انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف افتخار آفرین بوده و با آگاهی و بصیرت حضور داشتند.
محمد تقی ایرانی افزود: ما امروز توسعه، پیشرفت و امنیت حاکم در سطح کشور را مدیون زنان و مردانی هستیم که در برابر دشمنان به موقع ایستادند و پشت سر امام خود مقاومت کردند.
وی با بیان اینکه عرصه های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی را نمی توان بدون حضور و نقش زنان تعریف کرد ادامه داد: زنان در عرصه های اجتماعی آنقدر تاثیرگذارند که حتی مردان از حضور زنان در این عرصه استقبال می کنند.
ایرانی با اشاره به اینکه در خراسان شمالی 30 درصد از خانم ها دهیار هستند اظهارکرد: امروز جامعه خواستار واگذاری مدیریت ها است که با پله پله حضور خانم ها محقق می یابد.
وی اضافه کرد: بها دادن به زنان به عنوان آموزه دینی و اسلامی در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی و حقوق شهروندی که ریاست جمهوری ابلاغ کرده دارد اثرگذار می شود.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی نیز در این همایش گفت: این استان برای حضور در مناطق جنگی باید مسافت طولانی را طی می کرد اما با وجود مشکلات در آن دوران نسبت به جمعیت، بیشترین شهید و رزمنده را داشته است.
سرهنگ احیا محمد امیری افزود: ما باید به پاس زحماتی که شهداء در آن دوران داشتند در حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس تلاش کنیم و زحمات آنها به نسل جدید انتقال دهیم.
وی با اشاره به حضور زنان در عرصه دفاع مقدس ادامه داد: در آن دوران زنان در بیمارستان ها حساسترین کاررا انجام می دادند و در جبهه نسبت به جمع آوری کمک ها تلاش وافری داشتند.
سرهنگ امیری گفت: طبق آمار ارائه شده توسط بانک اطلاعاتی زنان حدود 600 نفر زن در جبهه ها برای کمک حضور داشتند.
وی تاکید کرد: در زمینه نقش و حضور روحانیت و زنان درعرصه دفاع مقدس کم کار شده است.
به گزارش ایرنا در این همایش از 10 زن ایثارگر و فعال درعرصه دفاع مقدس قدردانی و از پنج عنوان کتاب مربوط به زنان ایثارگر که خود در مناطق عملیاتی حضور داستند نیز رونمایی شد.
ع/ 6042 انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


پاسخ دهید