معاون وزیر آموزش و پرورش: به دنبال تربیت تک بعدی دانش آموزان نیستیمبه گزارش ایرنا، مهدی فیض شامگاه چهارشنبه در آیین اختتامیه دهمین دوره از اردوی ملی- قطبی مربیان فرزانه قطب یک کشور در شیراز افزود: تربیت اجتماعی یک بستر و محیط برای فعالیت است و آنچه باید در این بستر شکل بگیرد یک دانش آموز چند بعدی و متوازن است.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: عبادت، شور و نشاط و هنر از الزامات تربیت متوازن دانش آموزان است که همه این موارد باید در کنار یکدیگر دیده شود.
وی اظهار کرد: تربیت متوازن دانش آموزان به تنهایی در کلاس درس امکان پذیر نیست و ما به دنبال آن هستیم که آنچه در کلاس های درس مورد توجه واقع نمی شود در سازمان دانش آموزی و سایر تشکل ها مورد توجه قرار گیرد.
فیض گفت: سازمان دانش آموزی به دنبال تربیت اجتماعی دانش آموزان است و تلاش می کند هر آنچه را که در مدارس به آن ها کمتر توجه می شود ،مورد توجه قرار دهد.
قائم مقام سازمان دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران نیز در حاشیه این آیین گفت: امسال 16 هزار مربی و دانش آموز در قالب پنج اردوی قطبی – ملی آموزش دادیم و از این تعداد، آموزش سه هزار و 200 نفر در استان فارس صورت گرفت.
محمود علیگو افزود: این اردوها برای مربیان مانند اردوی پیش فعالیت است و آن ها را برای شروع ماه مهر آماده می کند اما برای دانش آموزان به منزله محکی برای سنجش میزان پیشرفت آنها است.
بر اساس این گزارش، دهمین دوره اردوی ملی- قطبی مربیان فرزانه قطب یک کشور به میزبانی استان فارس دراردوگاه شهید آیت الله دستغیب شیراز به مدت چهار روز برگزار شد.
در این اردو، کلاس های مهارت های چهارگانه امداد و نجات، کار با چوب و طناب، مخابره با پرچم و نظم جمع برای شرکت کنندگان برپا شد.
مربیان و دانش آموزانی از استان های فارس، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان ، هرمزگان و بوشهر در این اردو شرکت داشتند.
6113/ 2027
خبرنگار: نیکنام خشنودی ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفیانتهای پیام /*


پاسخ دهید