مهلت انتخاب رشته آزمون سراسری 96 امشب پایان می یابدحسین توکلی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده، فرآیند آغاز انتخاب رشته آزمون سراسری 96 از ساعت 12 روز پنجشنبه 19 مردادماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org آغاز شده و تا ساعت 8 صبح امروز، تعداد 224 هزار و 757 داوطلب نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته تحصیلی اقدام کرده اند.
مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: به عبارت دیگر، تاکنون تعداد 26.79 درصد داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، فرم انتخاب رشته را تکمیل کرده اند.
وی به داوطلبان مجاز توصیه کرد با مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته گروه‌های آزمایشی مجاز و همچنین اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره رشته‌ محل‌های جدید و برخی از اصلاحات دفترچه راهنمای انتخاب رشته، در ساعتهای باقیمانده نسبت به انتخاب حداکثر 150 کد رشته محل از میان کد رشته محل‌های گروه های آزمایشی مجاز اقدام و کد رشته محل های انتخابی به ترتیب تقدم علاقه در فرم انتخاب رشته اینترنتی ثبت کنند.
توکلی ادامه داد: همچنین متقاضیان پذیرش در رشته های تحصیلی بدون آزمون که پذیرش در آنها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی است، چه در کنکور شرکت کرده و چه شرکت نکرده باشند می توانند با ورود به سایت سازمان سنجش، ضمن ثبت نام، نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.
وی یادآور شد: پذیرش داوطلبان بدون آزمون، صرفا بر اساس سوابق تحصیلی یعنی معدل کتبی دیپلم صورت می گیرد و مهلت ثبت نام آنها نیز تا پایان امروز خواهد بود.
مشاور عالی سازمان سنجش، آمار داوطلبانی که تا ساعت 8 صبح امروز برای ثبت نام در دوره های بدون آزمون ثبت نام کرده اند را 19هزار و 840 نفر ذکر کرد.
آزمون سراسری سال 96 در روزهای پنجشنبه و جمعه، 15 و 16 تیرماه در 372 شهرستان و 478 حوزه امتحانی در کشور و 27 حوزه در 23 کشور دنیا با حضور 838 هزار و 972 داوطلب حاضر در جلسه آزمون برگزار شد و از این تعداد، 838 هزار و 929 داوطلب مجاز به انتخاب رشته شده اند.
فراهنگ**9187**1055
خبرنگار: حمیدرضا بازگشا**انتشار: زینب کارگرانتهای پیام /*


پاسخ دهید