مهلت انتخاب رشته کنکور تا چهارشنبه تمدید شدحسین توکلی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: به منظور ارائه تسهیلات به داوطلبانی که هنوز موفق به انتخاب رشته در کنکور سراسری 96 نشده اند و با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش درباره رشته‌های جدید و اصلاحات دفترچه راهنمای انتخاب رشته که امروز دوشنبه 23 مرداد منتشر می شود، مهلت انتخاب رشته تا ساعت 24 روز چهارشنبه 25 مرداد تمدید شد.
وی گفت: داوطلبان با ورود به سایت سازمان سنجش می توانند علاوه بر مشاهده دفترچه های انتخاب رشته رشته های مورد علاقه بر اساس شرایط کارنامه خود اقدام کنند.
مشاور عالی سازمان سنجش گفت: همچنین متقاضیان پذیرش در رشته های تحصیلی بدون آزمون که پذیرش در آنها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) است، چه در کنکور شرکت کرده باشند و چه شرکت نکرده باشند می توانند با ورود به سایت سازمان سنجش، ضمن ثبت نام، نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.
توکلی اظهار داشت: تاکنون 24 هزار و 871 نفر در این دوره های بدون آزمون ثبت نام کرده اند. افراد علاقمند هم می توانند تا چهارشنبه 25 مرداد 96 نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته های بدون آزمون اقدام کنند.

آزمون سراسری سال 96 در روزهای پنجشنبه و جمعه 15 و 16 تیرماه در 372 شهرستان و 478 حوزه امتحانی در کشور و 27 حوزه در 23 کشور دنیا با حضور 838 هزار و 972 داوطلب حاضر در جلسه آزمون برگزار شد و از این تعداد، 838 هزار و 929 داوطلب مجاز به انتخاب رشته شده اند.

فراهنگ **1085**1823 خبرنگار : ناهید پورمند ** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


پاسخ دهید