مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه دوشنبه تا صبح سه شنبهاخبار داخلی
*********
**تهران -وزیر امور خارجه ایران توجه بیشتر و اقدامات عملی کشورهای اسلامی برای پایان دادن به خشونت های ناروا و غیرانسانی علیه مسلمانان میانمار را خواستار شد.

**تهران -وزیر نفت با بیان اینکه برزیل خواستار تامین نفت یک پالایشگاه بزرگ درحال ساخت این کشور توسط ایران است،گفت: در سه تا چهار ماه آینده با تعداد زیادی از شرکت های بین المللی مذاکرات فشرده بازرگانی خواهیم داشت.

**مشهد- معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: تقویت و بازآفرینی سازمان های مردم نهاد در دولت یازدهم عملیاتی شد.

**تهران-«عبدی افتخاری» رئیس فدراسیون اسکی از حضور قطعی 4چهار اسکی باز زن و مرد در رشته آلپاین و صحرانوردی در المپیک زمستانه 2018 پیونگ یانگ کره جنوبی خبر داد.

**مشهد-معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: قطعا وضعیت بانوان کشور ما در مقایسه با خیلی از کشورهای منطقه بهتر است ولی مشکلات زیادی نیز وجود دارد که با برنامه ریزی و سیاست گذاری درست و با سرمایه عظیم اجتماعی موجود برطرف می شود.

**تهران-وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در جشنواره نمایش های آیینی و سنتی، از مجلس شبیه خوانی ‘ شهادت میرزا ابوالقاسم فراهانی ‘ دیدن کرد.

**تهران-وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در نامه ای مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی را ابقا کرد و ادامه فعالیت وی را خواستار شد.

**گرگان -معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه در سال های گذشته واگذاری مباحث اقتصادی به بخش خصوصی خیلی پیشرفت نداشته است، گفت که واگذاری امور به بخش خصوصی باید با سرعت بیشتری انجام گیرد.

**تهران-رییس سازمان حج و زیارت گفت: نمایان شدن جلوه های حج عزتمندانه توام با امنیت، آسایش و رضایتمندی حجاج نشات گرفته از عوامل متعددی بود که ازجمله آن می توان به عامل مهم ضابطه مندی حجاج ایرانی اشاره کرد.

اخبار خارجی
*********
**نیویورک-نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد، تحریم ها را ابزاری ناکارآمد برای حل بحران شبه جزیره کره دانست و گفت: تنها راه حل این بحران، بازگشت به مذاکره و تلاش های میانجیگرانه سازمان ملل است.

**نیویورک-اعضای شورای امنیت سازمان ملل به پیشنهاد آمریکا و چند کشور دیگر نشستی اضطراری در واکنش به آزمایش هسته ای کره شمالی برگزار کردند که در آن فقط بیانیه هایی در محکومیت این اقدام خوانده شد.

**تهران- مدیر اجرایی برنامه جهانی غذابا اشاره به شرایط بسیار وخیم انسانی در یمن، گفت: عربستان باید نیازهای انسانی یمن را به دلیل حمله به این کشور، تامین کند.

**وین- فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی عصر دوشنبه در حاشیه کنفرانسی در کشور اسلوونی روند اجرای برجام را بررسی کردند.

**تهران- سئول در بیانیه ای اعلام کرد «مون جائه این» رئیس جمهوری کره جنوبی و دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا توافق کردند محدودیت وزن کلاهک های موشکی کره جنوبی را لغو کنند.

**تهران-روزنامه فرامنطقه ای ‘رای الیوم’ به نقل از منابع عالی رتبه عربستانی نوشت: دیوان پادشاهی عربستان به روزنامه ها و شبکه های تلویزیونی این کشور در داخل و خارج عدم حمله به ایران و مذهب شیعه را دستور داده است.

**وین -فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سخنرانی در یک کنفرانس سیاسی در کشور اسلوونی با بیان اینکه ‘کره شمالی با آتش بازی می کند’ تاکید کرد که تنش های شبه جزیره کره، راه حل نظامی ندارد.

**تهران- پلیس رژیم صهیونیستی درخصوص فساد مالی در جریان خرید زیردریایی از آلمان از سه مقام ارشد این رژیم بازجویی کرد.

**تهران- دو ایالت واشنگتن و نیویورک تهدید کردند که اگر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برنامه حمایت از فرزندان مهاجران موسوم به «داکا» را لغو کند، از وی شکایت خواهند کرد.

**تهران-علی عبدالله صالح رئیس جمهوری سابق یمن شامگاه دوشنبه گفت: اختلافی با جنبش انصارالله نداریم و ائتلاف با آن ها ادامه خواهد داشت.
شبک**1392**انتشار : ابوالفضل باباییانتهای پیام /*


پاسخ دهید