مولاوردی: برنامه های مشارکتی عنصر کلیدی حقوق شهروندی استبه گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «شهیندخت مولاوردی» روز شنبه در همایش سازمان های مردم نهاد و تجارب آموخته در حوزه معلولان که در مجموعه تلاش برگزار شد، افزود: با اینکه موضوع توان یابان (معلولان) در برنامه های توسعه پایدار ٢٠٣٠ به رسمیت شناخته شده است، اما هنوز این افراد از طراحی و سیاست هایی که در زندگی آنها تاثیر دارد، محرومند.
وی افزود: منشور حقوق شهروندی افراد دارای معلولیت را در برمی گیرد، شهروندان صاحبان حقند و باید حقوق آنها رعایت شود.

*هیچ عدالتی بالاتر از برگرداندن حقوق پایمال شده نیست
دستیار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور شهروندی نیز در این همایش با بیان اینکه هیچ عدالتی بالاتر از برگرداندن حقوق پایمال شده نیست، افزود: وزارت کار در سالهای اخیر به سمت احقاق حقوق گروههای اجتماعی گام برداشته است.
«روزبه کردونی» تاکید کرد: حقوق شهروندی را جز خود شهروندان نمی توانند مطالبه کنند.
وی با ابراز خرسندی از تصویب لایحه پیگیری از حقوق توان یاب ها (معلولان) در مجلس ابراز امیدواری کرد که با ائتلاف فراگیر و گروههای ذینفع به صورت هدفمند، بتوایم در راستای حمایت از توان یاب ها گام برداریم.
کردونی افزود: البته بخشی از ضلع حمایت از گروههای توان یاب در جامعه بر عهده بخش آکادمیک کشور و بخشی هم بر عهده دولت است.
همایش سازمان های مردم نهاد و تجارب آموخته در حوزه معلولین با شعار «بدون ما برای ما تصمیم نگیرید» آغاز به کار کرد.
این همایش بر محورهای بهداشت، درمان توانبخشی، مدرسه و آموزش، کارآفرینی و اشتغال، حمایت از خانواده، تجهیزات، حقوق شهروندی و قوانین مرتبط با آن، انتشارات، فرهنگ و رسانه، تربیت بدنی و گردشگری متمرکز شده است.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام**٩١٢٣*1070*2025
خبرنگار: زهره دریغ گفتار*ناشر: لیلا جودیانتهای پیام /*


پاسخ دهید