ناهنجاری های اجتماعی و مفاسد اقتصادی ریشه در مسائل تربیتی داردبه گزارش ایرنا ، آیت الله سیدحسن عاملی روز چهارشنبه در آئین آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه المهدی (عج) شهرستان مشگین شهر افزود: مدارس علوم دینی در بسط و گسترش فرهنگ دینی در جامعه و پیشگیری از آسیب های اجتماعی نقش موثری دارند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت یاد آیت الله مشگینی رئیس فقید مجلس خبرگان رهبری و واقف مدرسه علوم دینی مشگین شهر به بیان اهمیت وقف از دیدگاه اسلام پرداخته و بر ترویج این سنت حسنه الهی تاکید کرد.
او گفت: ترویج فرهنگ وقف در جامعه به عنوان یکی از مولفه های اصلی می تواند نقش تاثیرگذاری در بهبود وضع اقتصادی کشور داشته باشد.
وی با انتقاد از کمبود اعتبارات فرهنگی در کشور بویژه اعتبارات مدارس علوم دینی اظهار کرد: حوزه های علوم دینی در ایجاد فضای سالم تربیتی نقش اساسی دارند.
بیش از یکصد طلبه در 6 پایه تحصیلی در حوزه علمیه المهدی (عج) مشگین شهر مشغول تحصیل شدند.
همچنین با حضور آیت الله عاملی ساختمان جدید جامعه القرآن مشگین شهر به بهره برداری رسید.
برای احداث این مرکز قرآنی سه میلیارد و 800 میلیون ریال هزینه شده و زمین آن نیز وقفی می باشد.
در مراسمی که به همین مناسبت در تالار اندیشه برگزار شد آیت الله عاملی در سخنانی با تاکید بر توسعه مدارس قرآنی بر حاکم شدن سبک زندگی قرآنی اسلامی تاکید کرد.
امام جمعه اردبیل در این مراسم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هجمه عظیم فرهنگی دشمن از طریق فضای مجازی گفت: متاسفانه برخی از شرکت های داخلی که سود سرشاری از طریق گسترش فضای مجازی عایدشان می شود نقش مخربی در فضای کنونی جامعه دارند.
مشگین شهر در 90 کیلومتری شمال غربی اردبیل قرار دارد.
خبرنگار: جواد دهقانی ** انتشار دهنده: گیتی طالبی
7117/6018انتهای پیام /*


پاسخ دهید