ناوگان باری همدان پیرتر از میانگین کشوری است/ پرداخت تسهیلات دولتی برای نوسازی ناوگانبه گزارش روز شنبه روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان، محمد رودباری با بیان اینکه میانگین عمر اتوبوس‌های استان بین 10 تا 12 سال است، افزود: سن ناوگان باری همدان 29 سال است که این میزان نسبت به میانگین عمر ناوگان کشوری بالاتر است.
وی اضافه کرد: 13 هزار دستگاه کامیون در استان همدان وجود دارد که 6 هزار دستگاه از این تعداد به مرز فرسودگی رسیده‌اند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان گفت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با دو شرکت خودروسازی قراردادهایی منعقد کرده تا برای نوسازی ناوگان باری اقداماتی انجام شود.
وی بیان کرد: 70 درصد قیمت خودرو به صورت تسهیلات در اختیار رانندگان قرار می‌گیرد که 9 درصد از سود تسهیلات توسط راننده و بقیه که حدود 16 درصد می‌شود توسط دولت پرداخت می‌شود.
رودباری با اشاره به اینکه این اقدام دولت در راستای تشویق به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی است، بیان کرد: برای نوسازی ناوگان اتوبوس، سواری و ون تسهیلاتی با نرخ سود 4 تا 10 درصد پرداخت می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه انتظار می‌رود رانندگان از فرصت ایجاد شده بهترین استفاده را داشته باشند، تصریح کرد: توسعه ناوگان روستایی نیز شامل دریافت تسهیلات با نرخ 4 درصد می‌شود.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان با اعلام اینکه ناوگان مینی‌بوسی استان همدان فرسودگی بالایی دارد، اظهار داشت: بر اساس استانداردها مینی‌بوس با 15 سال بیشتر جزء خودروهای فرسوده محسوب می‌شود که متاسفانه میانگین عمر هزار و 30 دستگاه مینی بوس استان همدان 29 سال است.
وی بیان کرد: دولت تمهیدات لازم را برای نوسازی ناوگان فرسوده در سطح کشور اندیشیده و زمینه را فراهم کرده است که باید رانندگان و فعالان این حوزه گام‌های اساسی در این زمینه بردارند.​
7523/2090
تنظیم کننده: مرضیه بختیاری**انتشار دهنده: سعید زارع کندجانیانتهای پیام /*


پاسخ دهید