نرخ بیکاری البرز با 3 درصد کاهش به پایین تر از میزان متوسط کشور رسیدبه گزارش ایرنا، زهرا عربشاهی عصر چهارشنبه در نوزدهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استانداری البرز، افزود: بر مبنای آخرین بررسی ها در پائیز 96، نرخ بیکاری در استان به این حد رسیده و بیشترین کاهش را در سطح کشور داشته ایم.
وی اضافه کرد: به نسبت پائیز 95، نرخ رشد بیکاری در استان البرز کاهش یافته و نسبت به پائیز 95، هشت رتبه بهبود یافته است.
عربشاهی گفت: کاهش نرخ بیکاری در استان نشان از فعالیت تمامی دستگاه ها در البرز است که با تلاش بیشتر این بخش ها می توان شاهد کاهش هر چه بیشتر نرخ بیکاری در استان بود.
وی ادامه داد: در بهار 96 البرز رتبه اول بیکاری، در تابستان رتبه پنجم و در پائیز امسال به رتبه 26 رسیده است که نشان دهنده افزایش رشد اشتغال در استان دارد.
عربشاهی با اشاره به پیشرفت فیزیکی پروژه های اقتصاد مقاومتی در استان البرز خاطر نشان کرد: بر اساس گزارشی که از دستگاه های مختلف درباره میزان پیشرفت فیزیکی پروژه ها اخذ شده، بیشتر دستگاه های استان پیشرفت بالای 75 درصد داشته اند.
استان البرز با جمعیتی بالغ بر 2 میلیون و 700 هزار نفر و رشد جمعیتی بالای 2 و 3 دهم درصد همواره نیاز به ایجاد مشاغل جدید دارد و کاهش 3 درصدی نرخ بیکاری در استان نشان از تلاش های بی وقفه در این استان دارد.
7414/1535انتهای پیام /*


پاسخ دهید