نمایشگاه حمایت از کالای ایرانی در جوار بارگاه امام رضا (ع) برپا شدبه گزارش ایرنا این نمایشگاه که عنوان ‘مهر درخشان’ یا ‘کالای فرهنگی، خانواده ایرانی’ را دارد، یک روز پس از نامگذاری سال 97 با عنوان ‘حمایت از کالای ایرانی’ از سوی رهبر معظم انقلاب در محل مرکز نمایشگاه ها و همایش های آستان قدس رضوی در ورودی باب الجواد حرم مطهر برپا شده است.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در این باره گفت: این چهارمین دوره از نمایشگاه مهر درخشان است که با همکاری بنیاد مستضعفان و کمیته امداد امام خمینی (ره) در جوار حرم رضوی با محوریت حمایت از تولید داخل، صاحبان مشاغل خرد و ترویج فرهنگ مصرف کالای ایرانی برپا شده است.
مرتضی بختیاری افزود: در سال 96 که توسط رهبر معظم انقلاب با عنوان ‘اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال’ نامگذاری شد، با تاکیدات تولیت آستان قدس رضوی در راستای ایجاد اشتغال پایدار و توجه جدی به موضوع اقتصاد مقاومتی، کارگروه ویژه‌ ای برای این منظور تشکیل شد.
وی اظهار کرد: با استفاده از ظرفیت ‌های مجموعه و هم‌ افزایی شرکت ‌های مختلف در جهت ایجاد اشتغال جوانان کشورمان در سال 96 یکهزار اشتغال پایدار توسط آستان قدس ایجاد شد.
معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی نیز در این آیین گفت: آستان قدس در دو سال اخیر با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در حکم انتصاب تولیت آستان و در راستای عملیاتی کردن اوامر معظم له، اقدامات گسترده ‌ای را در راستای اشتغال ‌زایی و توانمندسازی محرومان انجام داده است.
مصطفی خاکسار قهرودی افزود: برپایی چهارمین دوره از نمایشگاه مهر درخشان نشان دهنده توجه عمیق آستان قدس رضوی به موضوع خدمت و کارآفرینی و اشتغال‌زایی به ویژه برای اقشار محروم است.
وی اظهار کرد: تاکنون سه دوره 45 روزه از نمایشگاه های ‘مهر درخشان’ در جوار بارگاه منور رضوی برپا شده که 2 دوره آن در ایام پایانی سال و همزمان با عید نوروز بوده است.
وی بیان کرد: در چهارمین نمایشگاه مهر درخشان، 200 تولید کننده از استان های خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی حضور یافته و تولیدات خود را در 110 غرفه شامل سوغات، کالاهای فرهنگی، صنایع دستی، کیف و کفش چرمی، مواد غذایی، پوشاک و گیاهان دارویی با قیمت مناسب عرضه می کنند.
وی اظهار کرد: در نمایشگاه مهر درخشان، فروش هرگونه کالای خارجی ممنوع است و هدف اصلی حمایت از کالای ایرانی و کمک به تولیدکنندگان است.
وی گفت: این نمایشگاه تا 31 فروردین ماه در مرکز نمایشگاه‌ های دائمی آستان قدس رضوی واقع در باب الجواد (ع) حرم مطهر رضوی دایر خواهد بود.
7489/5132انتهای پیام /*


پاسخ دهید