نماینده مجلس: وضعیت اشتغال خراسان جنوبی مناسب نیستبه گزارش ایرنا حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی چهارشنبه شب در نشست کارگروه تخصصی اشتغال خراسان جنوبی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بیرجند افزود: موج بیکاری در استان در حال افزایش بوده و ایجاد اشتغال برای نسل جوان و فارغ التحصیل از اهمیت زیادی برخوردار است.
وی تصریح کرد: سرمایه نیروی انسانی استان می تواند کمک کار سرمایه گذار و عامل رونق سرمایه گذاری شود و برخی چالش ها که سرمایه گذاران در برخی استان ها با آن مواجه هستند در این استان وجود ندارد.
وی گفت: مردم خراسان جنوبی بسیار متدین، انقلابی و ولایی هستند و حضورشان در تمامی صحنه ها فوق العاده بالاست.
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی شاخص های نیروی انسانی در خراسان جنوبی را بسیار بالا ارزیابی کرد و افزود: مردم این استان از نظر تحصیلات و فرهنگ به ویژه فرهنگ عمومی، مدنی و دینی به نام هستند و این موجب شده به عنوان امن ترین استان کشور در سال های متمادی مطرح شود.
وی گفت: این در حالیست که خراسان جنوبی با کشور افغانستان همجوار است اما امن ترین مرز کشور را داراست.
عبادی بر ایجاد کارخانجات فرآوری محصولات کشاورزی در استان تاکید کرد و افزود: انتظار می رود بخشی از امور مربوط در این زمینه که در دست وزیر تعاون است به نحو کامل در استان انجام شود.
وی یادآور شد: تاکنون اقدامات خوبی از جمله احداث بیمارستان تامین اجتماعی، راه اندازی مرکز درمانی در شهر محروم درمیان و پروژه های جانبی زیادی در استان انجام شده که قابل تقدیر است.
وی به پروژه در حال ساخت هتل کویر بیرجند اشاره کرد و گفت: تقاضا داریم صندوق های بازنشستگی و تامین اجتماعی این هتل را بسازند یا آن را به بخش خصوصی واگذار کنند تا از بلاتکلیفی خارج شود.
‘هتل کویر بیرجند در زمره املاک شرکت توسعه سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی محسوب می شود که چندین سال بصورت نیمه تمام رها شده است و بیش از 80 اتاق و خدمات جانبی از قبیل واحد تجاری، پذیرایی، سالن برگزاری همایش و … دارد.’
سایت ایرنا خراسان جنوبی: www.irna.ir/skhorasan و کانال تلگرام: irnabirjand@
7557*3028
خبرنگار: رقیه محمدی * انتشار: رسول محمدحسنیانتهای پیام /*


پاسخ دهید