هشت مدرسه خیر ساز مهر ماه امسال تحویل آموزش و پرورش شهرستان سقز می شودمحمد برومند روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این مدارس شامل یک مدرسه 12 کلاسه واقع در شهرک دانشگاه و مدرسه روستاهای گوره قلعه، آخکند، قشلاق پل، سوته، میتو، بیگ اویسی و حسن سالاران است.
وی افزود: ساخت مدرسه روستای باغلوجه نیز توسط اداره کل نوسازی مدارس استان کردستان آغاز شده است ضمن اینکه ساخت مدرسه بله جر هم در سایت جدید روستا تا چند روز دیگر آغاز خواهد شد.

** برگزاری جشن خرمانان در سقز
سرپرست اداره ورزش و جوانان سقز گفت: جشن خرمانان از آیین های کشاورزان به پاس شکرگزاری از نعمت های خدادادی توسط انجمن همیار جوان روستایی این شهرستان برگزار می شود.
فرزاد خاکی در جسله ستاد ساماندهی امور جوانان افزود: این جشن 23 شهریور ماه با همکاری اداره ورزش و جوانان، فرمانداری و بخشداری ها در روستای لگزی برگزار خواهد شد.
وی تاکید کرد: این برنامه، شامل برگزاری نمایشگاه صنایع دستی، غرفه عرضه محصولات کشاورزی، نمایش وسایل کشاورزی، غذاهای محلی، اجرای موسیقی و بازی های بومی محلی است.

** برگزاری همایش آموزشی – توجیهی منتخبان پنجمین دوره شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان سقز
به گزارش ایرنا، معاون فنی و عمرانی فرمانداری سقز گفت: روستا، بستر توسعه و شوراهای اسلامی بستر ساز توسعه هستند.
علی محمدیان شامگاه سه شنبه در همایش آموزشی و توجیهی منتخبان شوراهای اسلامی روستاهای این شهرستان افزود: شوراها، نماد همفکری و حاصل تصمیم بر اساس خرد جمعی هستند که برآیند آن، چیزی جز پیشرفت نیست.
وی بر حفاظت از عرصه های منابع طبیعی و محیط زیست، شناسایی نقاط حادثه خیز در مسیرهای روستایی، همفکری با ریش سفیدان و مسئولان ادارات در جهت خدمت بیشتر به روستاییان تاکید کرد.
محمدیان با اشاره به اهتمام دولت برای حوزه روستایی اضافه کرد: قرارداد آسفالت 306 کیلومتر راه روستایی در این شهرستان با پیمانکاران منعقد شده است.
سقز در 190 کیلومتری شمال غربی سنندج واقع شده است.
خبرنگار: ابراهیم محمدحسینی ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
7249/9102انتهای پیام /*


پاسخ دهید