وجود فضای مجازی پاسخگویی به شبهات را ضروری کرده استبه گزارش ایرنا این مرجع تقلید روز سه شنبه در جمع اعضای مرکز ملی پاسخگویی به شبهات و سئوالات دینی در مشهد افزود: چنین مرکزی باید پاسخگوی همه شبهات دینی مردم باشد تا کسانی فکر نکنند اگر در یک گوشه کشور حرفی زده شد این حرف بی پاسخ می ماند.
وی به وجود افراد عالم و مسلط برای پاسخگویی به شبهات دینی مطرح شده اشاره کرد و گفت: اسلام کامل ترین دین است که بالاترین علوم را در خود دارد و افراد پاسخگو به شبهات مختلف دینی باید در محدوده اهل بیت(ع) و کلام ایشان عمل کنند و این مساله مصداق کامل بودن دین اسلام است .
آیت الله علوی گرگانی به جایگاه مهم رسانه در رساندن پیام پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت (ع) اشاره کرد و گفت: در واقع اگر رسانه نباشد ما کاری نمی توانیم بکنیم و به وسیله رسانه است که ما مطالب خود را منتقل می کنیم .
وی رهبری و مراجع تقلید را ملاک کار رسانه ها عنوان کرد و خواستار حرکت رسانه ها در این مسیر شد.
دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به منظور تمرکز و ارتقای سطح پاسخگویی، مراکز مختلف پاسخ‌گویی خود را سامان داده و مرکز منسجم و گسترده‌ای تحت عنوان «مرکز ملی پاسخ‌گویی به سوالات دینی» را تشکیل داده است.
این مرکز به وسیله حدود 700 پاسخگو در دسته بندی های تخصصی و از طریق مکاتبه، تلفن، پیامک، روشهای برخط و پایگاههای مختلف اینترنتی و تولید محتوای رسانه ای در شبکه های مختلف رادیو تلویزیون به سئوالات و شبهات دینی مردم پاسخ می دهد.
خبرنگار: ناصر اسدزاده هروی ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی
3221/5132انتهای پیام /*


پاسخ دهید