وزش باد به نسبت شدید در استان اصفهانحسن خدابخش روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: بررسی نقشه های هواشناسی بیانگر نفوذ سامانه ناپایدار از اواخر امشب بر روی استان است.
وی با بیان اینکه افزایش ابر و وزش باد به نسبت شدید از اواخر امشب شروع خواهد شد، گفت: وزش باد به نسبت شدید تا شدید فردا در بیشتر مناطق استان پیش بینی می شود.
خدابخش گفت: امروز(دوشنبه) آسمان در بیشتر نقاط استان به صورت کمی ابری و وزش باد و در مناطق مرکزی و صنعتی غبار آلود و انباشت آلاینده های جوی پیش بینی می شود.
وی افزود: کمینه دمای هوا تا 24 ساعت آینده در بیشتر مناطق استان یک تا سه درجه سانتیگراد افزایش خواهد داشت.
رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی استان برای هوای کلانشهر اصفهان در روز سه شنبه(فردا)، هوای ابری و غبار صبحگاهی و احتمال بارش پراکنده و وزش باد به نسبت شدید تا شدید و برای روز چهارشنبه، قسمتی ابری و غبار محلی، گاهی افزایش ابر و وزش باد پیش بینی کرد.
همچنین به گزارش مرکز پایش کیفی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در 24 ساعت منتهی به ساعت 12 ظهر امروز دوشنبه، با شاخص کیفی 188 (AQI)، ناسالم برای عموم اعلام شد.
بر این اساس غلظت آلاینده ها در ایستگاه میدان امام حسین 194، چهار باغ خواجو 192، میدان احمد آباد 195، بلوار دانشگاه 191، بزرگراه خرازی 190، خیابان پروین 178 و خیابان رودکی 176 (AQI) اعلام شد.
همچنین کیفیت هوا در خمینی شهر 190، سگزی 115 و مبارکه 106(AQI) گزارش شده است.
ت 7150 /6027
خبرنگار: علی نعمانی* انتشار: شکراللهیانتهای پیام /*


پاسخ دهید