وزیران دفاع کره جنوبی و آمریکا راههای مقابله با کره شمالی را بررسی کردندبه گزارش ایرنا، این سفر پس از آن صورت می گیرد که کره شمالی در اقدامی بی سابقه یک فروند موشک میان برد بالستیک پرتاب کرد که پس از عبور از خاک ژاپن در دریای شرقی ژاپن فرود آمد.
کره شمالی گفته است که در پاسخ به رزمایش مشترک دو کشور آمریکا و کره جنوبی که در حال برگزاری در منطقه است دست به چنین کاری زده است.
خبرگزاری یونهاپ روز پنجشنبه از کره جنوبی گزارش کرد که وزیر دفاع این کشور در اولین برنامه خود، جیمز متیس همتای آمریکایی را ملاقات کرد و با او در باره تحرکات نظامی اخیر کره شمالی گفت وگو کرده است.
گزارش می افزاید، «متیس» نیز قول داده است که کشورش از همپیمانان آسیایی خود در برابر کره شمالی حمایت کند.
همچنین قرار است «سونگ» در دیدار با دیگر مقام های ارشد امنیتی و نظامی آمریکا، راه های مقابله با تهدیدهای موشکی بالستیک کره شمالی را مورد بررسی قرار دهد.
همزمان اعلام شده است که آمریکا و کره جنوبی قصد دارند از طرق دیپلماتیک مساله را حل و فصل کنند اما از اقدامات نظامی نیز به عنوان ابزار حمایتی بهره می گیرند.
این نخستین سفر «سونگ» به عنوان وزیر دفاع کره جنوبی به آمریکا محسوب می شود.
این در شرایطی است که کره شمالی تاکید دارد به دلیل سیاست های خصمانه و نظامی آمریکا در منطقه دست به چنین تحرکاتی می زند.
کره جنوبی همچنین از روز چهارشنبه هفته آینده میزبان یک همایش بین المللی دفاعی خواهد بود که در سطح معاونان وزیر دفاع برگزار می شود و مساله هسته ای شبه جزیره کره، موضوع حملات سایبری و مبارزه با تروریسم از مهمترین مضامین آن عنوان شده است.
چین از همه جوانب ذی ربط خواسته است خویشتنداری فراوانی نشان داده و روی گفت و گوهای صلح متمرکز شوند.
روسیه نیز که منتقد بزرگ رزمایش آمریکا و کره در منطقه می باشد از دو کشور خواسته است دست به اقداماتی که کره شمالی را تحریک می کند، نزنند.
حزب حاکم لیبرال در کره جنوبی هم خاطر نشان کرده است که پرتاب موشک اخیر کره شمالی حرکتی نابخشودنی است.
آساق**1597**انتشاردهنده:فرهاد راستیانتهای پیام /*


پاسخ دهید