وزیرپیشنهادی: اعتبارات تربیت‌بدنی آموزش و پرورش در دو سال 10برابر شدبه گزارش گروه فرهنگی ایرنا سیدمحمد بطحایی صبح امروز -دوشنبه – به مجلس شورای اسلامی رفت و درخصوص برنامه های کاری خود توضیحاتی را ارائه کرد.
او ورزش را یکی از ابزارهای مهم برای دستیابی به اهداف تربیتی و پرورشی دانست و گفت: در صورت اخذ رای اعتماد از نمایندگان مجلس، سه برنامه مشخص برای رونق ورزش در مدارس پیش بینی شده است
به گزارش ایرنا از خانه ملت، بطحایی با اشاره به اینکه نگاه مناسبی به موضوع ورزش در آموزش و پرورش در ماده 94 قانون برنامه ششم توسعه شده است، اظهار داشت: توسعه ورزش در مدارس سبب تقویت نشاط و شادابی دانش آموزان می شود، از این رو ورزش ابزار مهمی در مدارس به حساب می آید.
وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش دولت دوازدهم تصریح کرد: در این راستا تلاش شد تا با برگزاری المپیادها و مسابقات دانش آموزی درون و برون مدرسه ای اقدام مناسبی برای تحقق اهداف تربیتی و پرورشی انجام شود.
وی با اشاره به اینکه توجه همه جانبه به ورزش مدارس سبب دستیابی به ارتقای بهداشت جامعه در آینده می شود، خاطرنشان کرد: بر این اساس در صورت اخذ رای اعتماد از سوی نمایندگان مجلس، 3 برنامه مشخص برای رونق ورزش در مدارس پیش بینی شده است.

**تابش: نقش آموزش و پرورش در شکوفایی استعدادهای ورزشی مهم است
در ادامه محمدرضا تابش رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی نقش آموزش و پرورش در شکوفایی و شناسایی استعدادهای ورزشی را مهم دانست.

**کوچکی نژاد: بخشی از منابع مالی دستگاه‌ها به رونق ورزش در آموزش و پرورش اختصاص داده شود
همچنین جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت با اشاره به اینکه سرمایه گذاری در ورزش دانش آموزی سبب سرآمدی ورزش کشورمان در آینده خواهد شد، گفت: بیش از 12 میلیون دانش آموز در حال تحصیل هستند، از این رو باید بخشی از منابع سایر دستگاه ها را برای رونق و توسعه ورزش در آموزش و پرورش اختصاص دهیم تا بتوانیم وضعیت مطلوبی در حوزه ورزش مدارس کشور ایجاد کنیم.
وی افزود: امیدوارم وزارت آموزش و پرورش در سیاستگذاری های دولت مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.

**سیاوشی: به ورزش پایه‌های اول تا سوم ابتدایی توجه بیشتری شود
طیبه سیاوشی شاه عنایتی نیز در ادامه با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه به ورزش آموزش و پرورش توجه شده است، گفت: همگان اذعان دارند در صورت سرمایه گذاری در این بخش، مشکلات و آسیب ها در آینده کمتر خواهد شد اما باید به ورزش پایه های اول تا سوم ابتدایی توجه بیشتری شود.

**اولادقباد: توجه به ورزش دانش آموزی عامل جلوگیری از بروز رفتارهای پرخطر
فریده اولادقباد عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نیز تصریح کرد: توجه به ورزش دانش آموزی سبب جلوگیری از بروز رفتارهای پرخطر در بین آینده سازان جامعه می شود.

رییس جمهوری 17 عضو از مجموع 18 عضو کابینه خود را به مجلس معرفی کرد تا نمایندگان در مهلت قانونی یک هفته ای به وضعیت وزرای پیشنهادی رسیدگی کنند و سپس در صحن مجلس رای گیری شود.

فراهنگ**9012** 1823
خبرنگار: زهرا امیری** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


پاسخ دهید