پدافند غیرعامل پراهمیت ترین مبحث در مصون سازی کشور استبه گزارش ایرنا ، ایرج کارخایی پیش از خطبه های نمازجمعه این هفته سمنان افزود : پدافند غیرعامل مجموعه اقدامات غیرمسلحانه و غیرجنگی بدون نیاز به جنگ افزار است و برای حفاظت از کشور در سه حوزه تخصصی سایبری، زیستی و فنی است.
وی کاهش آسیب پذیری جامعه ،جلوگیری از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی در شرایط بحرانی و مقابله با فعالیت دشمنان را از مهم ترین اقدامات و وظایف پدافند غیرعامل برشمرد.
کارخایی با اشاره به جایگاه و ماموریت‌های گسترده پدافند غیرعامل در حوزه های مختلف است ، خاطرنشان کرد: رسالت اصلی پدافندغیرعامل حفظ و حراست از جان و مال مردم ، زیرساخت‌ها و سرمایه‌های کشور و کاهش آسیب‌پذیری و افزایش پایداری ملی و تداوم خدمات‌رسانی در زمان بحران است.
وی ادامه داد : 300 ‌دوره آموزشی در قالب 90 هزار نفر ساعت در سه سال اخیر، برگزاری یک دوره رزمایش و افزایش مولدهای برق دستگاه های اجرایی از جمله اقدامات این نهاد در استان سمنان بوده است.
ششم تا دوازدهم آبان هفته پدافند غیرعامل نامگذاری شده است.
7342/6026 خبرنگار: الناز ملکی ** انتشاردهنده: جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.انتهای پیام /*


پاسخ دهید