پنجم تا هفدهم شهریور ماه آخرین فرصت ثبت سفارش کتاب های درسیلیدا نیک روش روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش ایرنا اظهار داشت: این فرصت برای تمامی دانش‌آموزانی‌ که به هر دلیلی موفق به ثبت نام در سامانه فروش کتب درسی نشده‌اند، فراهم است تا با مراجعه به سامانه http://www.irtextbook.com نسبت به ثبت سفارش کتاب های درسی خود اقدام کنند.
وی با بیان اینکه همچنین دانش آموزان می توانند در فرصت ایجاد شده مشخصات خود را در این سامانه اصلاح کنند، افزود: دانش آموزانی که دسترسی به اینترنت ندارند نیز می توانند از طریق مدرسه و به صورت گروهی سفارش خود را در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی ثبت کنند.
مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ثبت نام اینترنتی کتب درسی کلاس اولی‌ها که از 15 تیر شروع شده بود تا 17 شهریور ماه ادامه خواهد داشت، یادآور شد: معلمان نیز می توانند سفارش کتاب های درسی و بسته های آموزشی مورد نیاز خود را از پانزدهم شهریورماه از منوی «سفارش تک جلدی کتاب های درسی و بسته آموزشی» در سامانه ثبت کنند تا از طریق شرکت پست به آنها تحویل شود.
وی تاکید کرد: کتاب درسی به اندازه کافی چاپ شده و در اول مهر ماه هیچ دانش آموزی در هیچ یک از پایه های تحصیلی بدون کتاب نخواهند بود.
نیک روش در خصوص قیمت کتاب های درسی برای سال تحصیلی 97 – 96 نیز گفت: تغییر قیمت کتاب ها در متوسطه افزایش چشمگیری نداشته و در دوره ابتدایی نیز پایین تر از نرخ تورم و تنها هفت درصد افزایش داشته و خانواده ها می توانند یک دوره کتاب درسی در پایه اول ابتدایی را با قیمت 14 هزار و 300 تومان خریداری کنند.
مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد درسی خاطرنشان کرد: ذکر این نکته ضروری است که اگر دانش آموزی در هر یک از مقاطع تحصیلی در همان منطقه یا استان خود تغییر مکان دارد، نیازی به اصلاح اطلاعات ثبت نامی خود ندارد و سامانه سناد این تغییرات را لحاظ خواهد کرد و دانش آموز می تواند در آخرین مدرسه ای که ثبت نام خود را قطعی کرده، کتاب های درسی را دریافت کند.
نیک روش اضافه کرد: اما دانش آموزی که از یک استان به استان دیگر جابجا می شود، لازم است مجددا به سامانه مراجعه کرده و اطلاعات خود را اصلاح کند در غیر این صورت، کتاب درسی به همان مدرسه ای که ابتدا ثبت نام کرده، فرستاده می شود.
نیک روش افزود: خانواده ها می توانند هر نوع مشکل در زمینه توزیع کتاب های درسی و افزایش قیمت بالاتر از پشت جلد کتاب ها را به شماره تلفن های 88827778 و 88305860 اطلاع دهند.
فراهنگ ** 1883 ** خبرنگار: مریم جلوداران * انتشار: امید غیاثوندانتهای پیام /*


پاسخ دهید