پیشرفت 27 درصدی پروژه راه آهن چابهار- زاهدانمهدی رضایی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید رئیس و اعضای شورای راهبردی روابط خارجی از پروژه راه آهن چابهار- زاهدان به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پروژه راه آهن یک خطه چابهار- ایرانشهر- زاهدان با 610 کیلومتر طول ظرفیت جابجایی 927 هزار مسافر و 2 میلیون و 800 هزار تن بار را در افق سال 1401 دارد.
وی بیان کرد: این پروژه نقش مهمی در توسعه سواحل مکران و اتصال کشورهای آسیای میانه و افغانستان به آب های آزاد دارد.
وی گفت: هم اینک 2 هزار و 357 نفر نیروی انسانی و 606 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین در این طرح ملی مشغول کار هستند.
وی ادامه داد: 763 میلیارد تومان تاکنون برای 27 درصد پیشرفت این طرح هزینه شده است و در مجموع 2 هزار و 41 میلیارد تومان برای تکمیل پروژه راه آهن چابهار- زاهدان نیاز است.
به گزارش ایرنا، کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی و هیات همراه دیروز /سه شنبه/ وارد فرودگاه کنارک شدند و مورد استقبال استاندار سیستان و بلوچستان، مدیرعامل منطقه آزاد و فرماندار چابهار قرار گرفتند.
این هیات در سفری سه روزه علاوه بر بازدید از ظرفیت های تجاری، اقتصادی، ترانزیتی، گردشگری و صنعتی چابهار در نشست هایی با مسئولان و فعالان اقتصادی مسائل و مشکلات پیش رو را مورد رسیدگی قرار می دهند.
در این سفر اعضای شورای راهبردی روابط خارجی و استاندار سیستان و بلوچستان از طرح های بزرگ اقتصادی و صنعتی در دست اجرا نظیر شرکت پتروشیمی توسعه نگین مَکُّران، کارخانه فولاد، طرح توسعه بندر شهیدبهشتی، اسکله صیادی و گردشگری و نوار ساحلی چابهار – گواتر دیدن می کنند.
برگزاری نشست های تخصصی با مدیران پروژه های بزرگ نظیر راه آهن چابهار- سرخس، مجتمع پتروشیمی توسعه نگین مکران و راه آهن از دیگر برنامه های پیش بینی شده در این سفر است.
بازدید از منطقه حاشیه نشینی کمب، بنادر صیادی رمین، پسابندر و کنارک، شهرک صنعتی کنارک و منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار از دیگر برنامه های سفر رئیس و اعضای شورای راهبردی روابط خارجی به سواحل مکران (چابهار وکنارک) است.
3043**6081 خبرنگار: رستم کریمی ** انتشار دهنده: حیدر سرایانیانتهای پیام /*


پاسخ دهید